zaskoczenie i prezent od św. Mikołaja
fot. peakpx, needpix

Jeśli nadal nie wiesz, co kupić swoim bliskim pod choinkę, nie musisz wpadać w panikę. Zaskocz ich, decydując się na prezenty niematerialne na święta. Nigdy nie myślałeś o tym w ten sposób? Warto przełamać stereotypowe podejście do tematu i zrobić coś, czego nikt się po Tobie nie spodziewa.

Prezent, który nie… zmieści się pod choinką!

Tak, to brzmi dziwnie, ale jak zapakować prezent, którego nie da się wpisać w żadne ramy? Jeśli już czujesz się zaciekawiony tematem, poczekaj aż poznasz sposoby na zaskoczenie swoich bliskich. Dlaczego warto postawić na coś niematerialnego? Takie prezenty zapadają bardziej w pamięć i świadczą o ogromnym poświęceniu i zaangażowaniu.

Prezenty niematerialne na święta
fot. pexels

Prezenty niematerialne na święta mogą być przepięknym doświadczeniem

Ostatnimi czasy tego typu rozwiązania stały się bardzo popularne w Internecie. Widać, że ludzie szukają alternatyw dla prezentów, które można mieć „od ręki”. Z czego to wynika? Ludzie uwielbiają niespodzianki i element zaskoczenia, który rozkłada się w czasie. Gdy dostaniemy np. zegarek, wiemy, czego możemy po nim oczekiwać. To piękny dodatek, który pokazuje godzinę. A wyobraź sobie np. prezent, którym jest bilet do teatru. Teoretycznie wiesz, co dostajesz, ale nie masz pojęcia, czego się spodziewać. Nie wiesz, jakie emocje będą Ci towarzyszyć w czasie spektaklu. Dodatkowo musisz poczekać na zrealizowanie prezentu, co także potęguje napięcie.

Zaproszenie do świata pełnego emocji

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z niematerialnymi prezentami i nie chcesz popełnić gafy, możesz na początek skorzystać z gotowych propozycji. W niektórych sklepach można kupić vouchery na pewne usługi/przeżycia. Nie musisz wymyślać tego sam. Jeśli jednak szukasz inspiracji, trafiłeś w dobre miejsce!

  • Relaksacyjny masaż. Kto nie chciałby skorzystać z takiej okazji do odpoczynku?! To idealny prezent dla mamy na święta, która po przygotowaniach do Wigilii marzy tylko o jednym… o spokoju!
  • Kurs gotowania/gry na instrumencie/tańca. Jak widzisz, możliwości jest wiele. Oczywiście nie musisz sam decydować się na tak drogi prezent na święta, ale może namówisz część Twojej rodziny, aby się z Tobą złożyła? To nie jest wbrew zasadom savoir-vivre. Jeśli wiesz, że Twoja siostra jest zaręczona i niedługo ma ślub, kurs tańca będzie strzałem w dziesiątkę! Kurs gry na gitarze może się okazać idealny dla ojca, który od najmłodszych lat marzył o tym, aby zostać członkiem kapeli. Śmiało zainspiruj się, jeśli nie wiesz, jaki prezent dla taty na święta kupić
  • Kupon, z którego ucieszą się młodzi rodzice. Wcale nie musisz wydawać pieniędzy, aby sprawić komuś ogromny prezent. Jeśli jeszcze nie pracujesz, a chcesz także dać coś od siebie dla bliskich Ci osób, stwórz vouchery, które dopasujesz do danej osoby. Jeśli Twój brat jest młodym tatą i nie ma na nic czasu, daj kupon na wolny wieczór dla niego i jego żony, z którego będą mogli skorzystać w każdej chwili
  • Zapalony automaniak. Twój chłopak marzy o drogim samochodzie, ale nie stać go na to? Są miejsca, w których możesz wykupić przejażdżkę luksusowym autem. W ofercie spotkasz np. Lamborghini 😎😍
  • Smakowanie w ciemnościach. To coś dla tych, którzy uwielbiają delektować się nowymi smakami. Kluczowe jest jednak to, że nic kompletnie nie widać! Można dzięki temu jeszcze bardziej wyostrzyć zmysł smaku i skupić się na pysznym jedzeniu
pakowanie prezentu
fot. piqsels

Prezenty niematerialne na święta – nie ma granic!

Wyobraź sobie tylko minę bliskiej Ci osoby, gdy zabierasz ją do salonu na przejażdżkę super autem, albo fundujesz jej pełen aromatycznych olejków masaż. Aż szkoda nie skorzystać z tych możliwości!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here