Projekty domów dostosowane do nowoczesnych technologii

Coraz większa świadomość ekologiczna i potrzeba zadbania o środowisko, a także galopujący rozwój nowoczesnych technologii powodują, że wielu Inwestorów decyduje się na budowę domu energooszczędnego, wyposażonego w instalacje pozyskujące energię odnawianą. W ofercie Pracowni ARCHON+ Klienci znajdą bogatą ofertę projektów domów energooszczędnych, w tym projekty domów z pompą ciepła, czy projekty domów z wentylacją mechaniczną z rekuperacją, ale mogą też zdecydować o zakupie oferowanych przez Pracownię dodatkowych projektów instalacji. Wyposażając budynek w dodatkowe rozwiązania instalacyjne, każdy Inwestor może indywidualnie zwiększyć standard energetyczny domu, ograniczając jeszcze bardziej koszty związane z późniejszym utrzymaniem budynku.

PROJEKTY DODATKOWYCH INSTALACJI PODNOSZĄCE ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ BUDYNKU

PROJEKTY DODATKOWYCH INSTALACJI PODNOSZĄCE ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ BUDYNKU

Decydując się na dodatkowe, nowoczesne i współpracujące ze sobą instalacje, Inwestor może  zwiększyć energooszczędność swojego domu, minimalizując jednocześnie koszty związane z jego eksploatacją – ogrzewaniem domu, czy przygotowaniem ciepłej wody. O jakich instalacjach mowa?

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją dba o przyjemny mikroklimat w budynku dzięki wymianie i cyrkulacji powietrza, zapewniając jednocześnie oszczędności w kwestii ogrzewania. Wysoko sprawna wentylacja mechaniczna z rekuperacją pozwoli na zminimalizowanie kosztów ogrzewania nawet o ok. 30-50 % w okresie zimowym.

Inwestując w instalację fotowoltaiczną, Inwestor staje się niezależnym dostawcą własnego prądu. Panele fotowoltaiczne to bezpłatne źródło energii, pozwalające na przetwarzanie energii słoneczniej w elektryczną, a ta wykorzystywana jest na przykład do ogrzewania domu i zasilania sprzętu domowego. System fotowoltaiczny jest łatwy w utrzymaniu, działa w sposób zautomatyzowany i pracuje przez cały rok.

dom

Decydując się na instalację solarną, która dzięki kolektorom słonecznym zamienia promieniowanie słoneczne na energię cieplną, Inwestor jest w stanie zaspokoić średnio rocznie między 50% a 60% zapotrzebowania na energię niezbędną do ogrzania wody użytkowej, przyczyniając się nie tylko do zminimalizowania udziału energii nieodnawialnej w całkowitym zapotrzebowaniu budynku, ale także ograniczając koszty przygotowywania ciepłej wody dla potrzeb domu.

najlepsze nawiewniki - Brevis Kraków

Kominek w domu jest częstym elementem, na jaki decydują się Inwestorzy. Sprzyja temu chęć uzyskania przytulnego klimatu, ale także rosnące ceny gazu. Dzięki projektowi ogrzewania kominkowego Inwestor może w prosty, tani sposób wykorzystać ciepło wynikające z użytkowania kominka, by ogrzać pomieszczenia w domu. Dzięki nagrzewaniu wkładu kominkowego palącym się ogniem ciepło oddawane jest do powietrza i rozprowadzane za pomocą systemu nawiewów do poszczególnych pomieszczeń.

Technologie wykorzystujące energię z odnawialnych źródeł cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Kolejnym tego typu rozwiązaniem jest pompa ciepła, która w zależności od rodzaju pozyskuje energię z gruntu, powietrza lub wody, transportując ją dalej do wnętrza domu. Ta przyjazna dla środowiska i nowoczesna metoda jest prosta w obsłudze, znacząco obniża koszty ogrzewania i pozwala w dużym stopniu uniezależnić się od dostawców paliw.

Projekt domu

Projekt domu „Dom w mirabilisach (G2E) OZE”– energooszczędny dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem

Projekty domów Pracowni ARCHON+ podążają za obowiązującymi trendami, stanowiąc dla Klientów aktualne i różnorodne źródło inspiracji, z którego mogą czerpać, aby wybrać swój wymarzony projekt domu. Dbając o energooszczędne rozwiązania w projektach domów, powstał m.in. dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym – „Dom w mirabilisach (G2E) OZE”. Ten nowoczesny projekt przyciąga uwagę imponującym, przeszklonym ryzalitem, dzięki któremu wnętrze domu skąpane jest w słońcu. Wejście główne posiada praktyczne zadaszenie, a ażurowa pergola nad tarasem dodaje projektowi lekkości. Strefa dzienna zachwyca otwartą aż do połaci dachu przestrzenią. Z salonu oraz jadalni możliwe jest wyjście na taras, co zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, sprzyja organizacji przyjść ogrodowych i powiększa przestrzeń wypoczynkową domu. Do prywatnej strefy domowników prowadzą jednobiegowe schody. Przestrzeń rodziców i dzieci są tu wyraźnie wyodrębnione i zachwycają swoją funkcjonalnością.

Jednak to nie wszystko. W projekcie „Domu w mirabilisach (G2E) OZE” zastosowano technologie, które są przyjazne dla środowiska i wpływają na energooszczędność domu, minimalizując koszty jego utrzymania, a tym samym poprawiając komfort życia rodziny. W projekcie zastosowano nie tylko pompę ciepła, jako źródło ogrzewania, ale także wentylację mechaniczną w standardzie. Do projektu dostępny jest również projekt instalacji fotowoltaicznej.

projektu domu ARCHON+

Każdy Inwestor, który zdecyduje się na zakup projektu domu ARCHON+, otrzyma przygotowany przez ekspertów Pracowni  Poradnik Energooszczędny z praktyczną wiedzą, jak poprawić parametry energetyczne  i ograniczyć utratę ciepła z domu. Poradnik jest jednym z GRATISÓW oferowanych do projektu domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here