Przygotowania do ślubu – najważniejsze sprawy, które trzeba załatwić odpowiednio wcześnie

0
1087

Przygotowania do ślubu wcale nie muszą spędzać snu z powiek. Wystarczy, że przejdziemy w tryb działania odpowiednio wcześnie. Pozwoli to zaoszczędzić pojawienia się wielu przykrych niespodzianek i rozczarowań, stresu i przy tym zwiększy szansę na zorganizowanie ślubu i wesela marzeń. Jest kilka bardzo ważnych kwestii, których załatwienia nie warto jest zostawiać na przysłowiową ostatnią chwilę. O jakich mowa? Podpowiadamy.

Spis Treści

Przygotowania do ślubu – zaproszenia i wybór miejsca

Zaproszenia są takim absolutnym must have na drodze do zorganizowania ślubu. Należy pamiętać o tym, że trzeba je dać osobiście lub wysłać z odpowiednim wyprzedzeniem. Przyjęło się, że jest to minimum miesiąc przed uroczystością. W innym wypadku może być to odebrane przez gościa w różny sposób. Jeden poczuje, że ma pojawić się na tak zwaną doczepkę, natomiast inny po prostu stwierdzi, że ma zbyt mało czasu na to, aby odpowiednio przygotować się do tak wielkiego wydarzenia. Kolejna kwestia, to możliwość wyboru zaproszenia, zamiast stawiania na te, które akurat są dostępne. Wiele par decyduje się także na spersonalizowane zaproszeń, które często sami projektują. Na takie trzeba trochę poczekać, a efekt końcowy nie zawsze jest zadowalający, więc tu pojawia się kwestia ewentualnych poprawek.

Nie bez znaczenia pozostaje wybór kościoła, albo też USC czy też pleneru czyli miejsca w którym ma odbyć się nasza ceremonia. Żeby mieć pewność, że interesujący nas termin będzie wolny, trzeba zapytać o niego z odpowiednim wyprzedzeniem. Zdarza się, że nawet dwa lata wcześniej. To samo dotyczy sali weselnej lub restauracji w której ma odbyć się wesele lub poczęstunek.

Przygotowania do ślubu – kreacje

Wybór sukni ślubnej nie jest łatwym zadaniem. Często zdarza się tak, że nawet ta wymarzona może wymagać poprawek, albo po prostu nie pasuje do panny młodej. Podobnie może być z garniturem. Jego wybór na pozór wydaje się być o wiele łatwiejszy niż w przypadku kreacji przyszłej małżonki, jednak nie jest to do końca prawda. Owszem, być może modeli nie ma aż tak dużo, jednak samo dobranie marynarki, koszuli, spodni etc. do sylwetki, jak również charakteru danej sukni zabiera sporo czasu. Trzeba mieć to na uwadze.

Czym do ślubu?

Auto na ślub to kolejna z kwestii, którą należy wziąć pod uwagę z odpowiednim wyprzedzeniem. Mowa zarówno o wyborze takiego modelu, który będzie komponował się z naszym ślubnym anturażem, jak również jego dostępności, jeśli zdecydujemy się skorzystać z usług wypożyczalni samochodów. W niektórych należy to robić nawet kilkanaście miesięcy przed ceremonią. Ważna jest także dekoracja auta. Tutaj również terminy są bardzo napięte, co jednak warto wziąć pod uwagę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here