ile kosztuje tatuaż
fot. pexels

Ile kosztuje tatuaż? – na pewno zastanawiałeś się nad tym za każdym razem, gdy w głowie pojawiała się myśl o tym, że chciałbyś zmienić coś w swoim wyglądzie. Bałeś się, że nie będzie Cię stać na to, co sobie wymyśliłeś i nie chciałeś przeżywać rozczarowania. Pamiętaj jednak, że na początek nie musisz tatuować sobie całej ręki lub pleców. Możesz postawić na minimalistyczne tatuaże, które będą małych rozmiarów. Przy okazji przekonasz się, czy taki sposób ozdabiania ciała jest dla Ciebie.

Spis Treści

Mężczyźni płacą drożej?!

To jest mit i ciężko nawet stwierdzić skąd się wziął. Być może wynika to z tego, że z reguły tatuaże dla kobiet są mniejsze, co jest równoznaczne z tym, że zajmują mniejszą powierzchnię. Jednak, aby rozwiać wszelkie plotki na temat płci i ceny – nie ma to absolutnie związku.

zbliżenie na kolorowy tatuaż na ręce
fot. pexels

Ile kosztuje tatuaż?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie i wielu tatuatorów denerwuje się wręcz, gdy w czasie umawiania spotkania, klient zadaje takie pytanie, nie mając jeszcze pomysłu na wzór, sposobu tatuowania i wielkości.

Co wpływa na cenę?

Jest cała masa czynników, które wpływają na to, ile zapłacisz w studiu tatuażu.

  • Miejscowość/Miejsce – są takie studia, które same w sobie są tak popularne, że ustawia się do nich kolejka na kilka miesięcy do przodu. W większych miastach jest większy wybór. W mniejszych miejscowościach może być problem ze znalezieniem tatuatora, który będzie spełniać Twoje wymagania
  • Tatuażysta – na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że renoma wpływa na to, ile może kosztować tatuaż. U tych, którzy są naprawdę znani, całodzienna sesja może kosztować nawet 3000 złotych
  • Rozmiar – to chyba jedna z najbardziej oczywistych kwestii. Im tatuaż większy, tym niestety cena także wzrasta. Za wzór na całej ręce trzeba zapłacić ok. kilka tysięcy. Małe wzory np. czarno-białe na nadgarstku, to koszt około 400 zł.
  • Kolor – tatuaż czarno-biały jest z reguły tańszy. Przy kolorowym trzeba użyć więcej barw, co wpływa na cenę
  • Projekt – tu możesz się zaskoczyć! Tatuaż znaleziony w sieci będzie kosztować więcej niż ten, który sam od podstaw zaprojektuje tatuażysta

Warto nadmienić także, że szalenie ważna jest pielęgnacja tatuażu. Przez pierwsze kilka dni trzeba zwracać szczególną uwagą na to, jak się goi. Unikaj słońca. Nawilżaj to miejsce. Tatuaż to rana, o którą trzeba zadbać. Nie lekceważ tego!

męska ręka cała w kolorowych tatuażach
fot. pexels

Jak sam widzisz, cena nie jest z góry ściśle ustalona i ciężko mówić o sztywnym cenniku, który będzie obowiązywać w studiu. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy są jakieś wzory, które zawsze będą droższe. Możesz spać spokojnie! Modne tatuaże męskie same z siebie nie sprawią, że salon doliczy Ci kilkaset złotych więcej do rachunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here