rozmiar walizki
fot. peakpx

Rozmiar walizki – jakie wymogi posiadają linie lotnicze? Każdy, kto planuje jakiekolwiek podróże, powinien wcześniej zapoznać się z tymi zasadami. Chyba nie chcesz dopuścić do sytuacji, gdy na lotnisku okaże się, że Twój bagaż podręczny jest za duży i trzeba będzie na szybko coś wymyślać? Jaką walizkę wybrać i jak się spakować? Wszystko zależy od tego, na jaki lot się decydujesz.

Spis Treści

Rozmiar walizki podręcznej ma znaczenie?!

Zanim jednak podejmiesz jakąkolwiek decyzję, pamiętaj o tym, że jeszcze masz szansę na to, aby skorzystać z bagażu rejestrowanego. Wówczas nie ma tak naprawdę znaczenia rozmiar. Nie musisz się tak ściśle trzymać ustalonych norm. Najważniejsze jest wówczas to, aby dobrze się spakować i pamiętać o niezbędnych rzeczach. Wiadomo, że inaczej będziesz się pakować na urlop nad morzem, inaczej na wypad w góry. Co innego weźmiesz na urlop z dziećmi czy wyjazd we dwoje.

Przechodząc do naszego głównego bohatera, czyli do bagażu podręcznego, musisz wiedzieć, jakie wymiary musi mieć walizka/torba, którą chcesz zabrać ze sobą na pokład. Pamiętaj, że nie wszystko może się tam znaleźć! Powinieneś wiedzieć, co można zabrać do samolotu. Przy okazji mamy dla Ciebie dwie cenne porady. Jeśli decydujesz się na wyjazd z rodziną, daruj sobie bagaż podręczny i od razu postaw na bagaż rejestrowany. Inaczej sprawa wygląda, jeśli np. chcesz jechać na wakacje last minute – w tym przypadku kluczowa jest cena, a ta zawsze będzie niższa, gdy zabierzesz torbę do samolotu 😋

niebieska walizka na podłodze
fot. peakpx

Rozmiar walizki podręcznej w konkretnych liniach

RYANAIR

Wszyscy pasażerowie mają prawo zabrać ze sobą 1 małą osobistą torbę, która musi zmieścić się pod siedzeniem przed Tobą (40 cm x 20 cm x 25 cm). Przykłady obejmują torebkę, torbę na laptopa i mały plecak. Pasażerowie, którzy zakupili „Pierwszenstwo oraz 2 Bagaże Pokładowe” lub Regular/FlexiPlus-bilet ticket lub bilet lotniczy na łączone loty mogą zabrać 1 dodatkową 10 kg torbę. Ta torba musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu. Nie może przekroczyć 10 kg i musi mieć wymiary 55 cm x 40 cm x 20 cm

WIZZAIR

Każdy pasażer WIZZ Air może zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego* 40cm x 30cm x 20cm. Jeśli chcesz zabrać na pokład dodatkową „podręczną walizkę na kółkach”** 55cm x 40cm x 23cm, dodaj do rezerwacji WIZZ Priority. W ten sposób możesz zabrać na pokład dwie sztuki bagażu.

*Bagaż ten musi zmieścić się pod fotelem przed Tobą. Może to być torba na laptopa, damska torebka lub mały plecak
**Bagaż musi zmieścić się w schowku nad fotelami

LOT

Bagaż podręczny powinien zmieścić się w górnej półce na pokładzie lub pod poprzedzającym fotelem i powinien mieć wymiary 55cm x 40cm x 23cm.

    W zależności od klasy podróży pasażerowie mogą zabrać ze sobą na pokład:

  • Business Class – 2 sztuki każda do 9 kg
  • Premium Economy (loty międzykontynentalne) – 2 sztuki, w sumie do 12 kg (1 sztuka max. 8 kg)
  • Premium Economy (loty międzynarodowe) – 1 sztuka do 8 kg
  • Economy Class – 1 sztuka do 8 kg
  • LOT Economy Saver – 1 sztuka do 8 kg

noga mężczyzny i kawałek walizki
fot. peakpx

UWAGA! Rząd Polski apeluje, aby uważać w czasie podróży. Dezynfekuj ręce. Bezwzględnie dbaj o swoje bezpieczeństwo, aby ochronić się przed koronawirusem. Unikaj dużych skupisk ludzi i nie zbliżaj się do osób, które kaszlą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here