wyjazd we dwoje
fot. pxhere

Wyjazd we dwoje jest szalenie ważny, jeśli nie chcecie, aby żar w Waszej relacji zgasł. Musicie znaleźć czas dla siebie – nawet gdy macie dzieci! Gdzie w takim razie się wybrać? Na co postawić? Urlop nad morzem, a może wypad w góry? Okazuje się, że to nie do końca jest takie oczywiste dla każdego i ciężko czasem podjąć decyzję.

Wyjazd we dwoje, czyli odskocznia od codzienności

Inaczej będzie wyglądać wypad za miasto narzeczonych, inaczej małżeństw z krótkim, a jeszcze inaczej z długim stażem. Jeśli planujecie ten wyjazd znacznie wcześniej, macie taką możliwość, aby wziąć pod uwagę wiele czynników. Jeśli nie jesteście nawet zaręczeni, taka z pozoru zwykła wycieczka we dwoje może zamienić się w szalone oświadczyny! To także bardzo fajny sposób na randkę – na Walentynki jak znalazł. Idealny prezent dla romantyczki!

Jeśli jesteście już po ślubie i doczekaliście się potomstwa, wyjazd tylko we dwójkę brzmi jak luksusowy pobyt w SPA. Tak, kochani przyszli rodzice… Gdy w domu są małe dzieci, spokój i cisza TYLKO w towarzystwie swojego partnera są odbierane jako dobro luksusowe!

para siedzi na ławce
fot. pxhere

Co ze sobą zabrać? Jaką destynację wybrać?

Na pewno warto zastanowić się nad tym, jaką walizkę wybrać i jak się spakować. Jeśli lecicie gdzieś na weekend, postarajcie się tylko spakować w bagaż podręczny. Po co dźwigać więcej? Inaczej sprawa wygląda, gdy jedziecie gdzieś autem. Wtedy możecie włożyć do niego tak naprawdę tyle, ile tylko sobie zapragniecie.

Iza, która na co dzień pracuje w biurze podróży w Poznaniu, powiedziała nam, gdzie najczęściej wybierają się pary.

Przez kilka lat mojej pracy zauważyłam pewną tendencję, która powtarza się u młodych rodziców. Oni najchętniej wybierają miejsca z pełnym wyżywieniem, przelotami, transferami. Nie chcą się zupełnie o nich martwić. Tłumaczą się tym, że na co dzień muszą cały czas myśleć o dzieciach i planować im i sobie cały dzień i nie chcą planować jeszcze dodatkowo wakacji. Nie opuszczają jednak swoich pociech na długo, ponieważ średnio wyjeżdżają na tydzień. Po powrocie wielu z nich jest nie do poznania, ponieważ udało im się naładować akumulatory! Czy może być coś piękniejszego?!

Zauważyłam też, że wyjazdy we dwoje na weekend są często aranżowane przez mężczyznę, który chce zaplanować taki wypad i oświadczyć się swojej ukochanej. Najczęściej panowie na tę okazję wybierają Paryż, chociaż równie często wybierany jest Wiedeń i egzotyczne miejsca dla nieco zamożniejszych osób. Zdarza się, że muszę także coś odradzić, ponieważ chłopakom zbyt mocno zaszalała wyobraźnia

chłopak i dziewczyna stoją tyłem z uniesionymi rękoma
fot. pxhere

A gdzie Wy lubicie jeździć ze swoją drugą połówką?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here