wakacje z rodziną
fot. piqsels

Wyjazd z rodziną powinien być wcześniej dokładnie zaplanowany. Gdy się ma dzieci, spontaniczność powinno się odłożyć na bok i skupić się na bezpieczeństwie. Musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych elementów. Nie możesz sobie na pewno pozwolić na wakacje last minute. Czteroosobowa rodzina inaczej także spędzi czas niż zakochani, którzy wybrali się na wyjazd we dwoje.

Spis Treści

Wyjazd z rodziną – planowanie

Wszystko zależy od tego, w jakim miesiącu decydujecie się na urlop. Inaczej będziecie się pakować i szukać noclegu, gdy będzie to urlop nad morzem (polskim!). Będziecie musieli być przygotowani zarówno na śliczną pogodę, ale i na wichury. Wypad w góry to z kolei pakowanie niezliczonej ilości wygodnych ubrań i butów trekingowych. Inaczej także spędza się wolny czas z małymi dziećmi, a jeszcze inaczej z nastolatkami. Na pewno zdajecie sobie z tego sprawę, że gdy zostajecie rodzicami, pewne rzeczy totalnie się przewartościowują 😄 Załóżmy, że mówimy o dzieciach w wieku przedszkolnym.

kobieta z dzieckiem na plecach
fot. piqsels

Wyjazd z rodziną – co musisz mieć z tyłu głowy, planując wolne?

  • Bagaż podręczny, jeśli będziecie lecieć samolotem to skarbnica najcenniejszych rzeczy. Musisz mieć tam wiele rzeczy, które mogą się przydać w każdej chwili np. w czasie lotu. Bluzy na zmianę, książki dla dzieci, zabawki, okulary przeciwsłoneczne, skarpetki na zmianę, coś do picia, coś do jedzenia i cała masa innych rzeczy, o których nie możesz bezwzględnie zapomnieć
  • Jaką walizkę wybrać? Ostatnio hitem w sieci są malutkie walizki dla dzieci, do których rodzice mogą schować najpotrzebniejsze rzeczy dla malucha, a gdy nie ma miejsca do siedzenia na lotnisku, taki bagaż zamienia się w siedzisko dla dziecka! Do tego są w formie, która przedstawia jakieś zwierzątko. Mało tego! Walizeczki są bardzo lekkie i mają kółka i odpowiednie wyprofilowanie, co oznacza, że maluch siada na takim bagażu i jest ciągnięty przez rodzica. Wiecie co to oznacza? Możecie zaoszczędzić czas i nie musicie iść powoli ze swoim szkrabem. Do tego taka jazda może być świetną zabawą i dziecko przez dłuższą chwilę będzie skupione. Czyż to nie jest genialne?! To dobro luksusowe, które powinien mieć każdy rodzic!
  • Jak się spakować? Przede wszystkim mądrze. Jadąc z dziećmi, należy pamiętać o niezbędnych rzeczach, które pomogą w nagłych sprawach. Ogranicz do minimum ubrania dla siebie i postaw na minimalizm i sprawdzone zestawy. Nie łudź się, że będziesz się codziennie przebierać po kilka razy! Zawsze weź więcej górnych części garderoby od tej dolnej. Co to oznacza? Weź ze sobą np. dwie spódniczki, a do tego pięć koszulek, które będziesz zmieniać. Możesz także coś przeprać, gdy zajdzie taka potrzeba. Po co dźwigać? Nie możesz natomiast pozwolić sobie na to, aby Twoim dzieciom czegoś zabrakło. Najlepiej zrób sobie listę na kilka tygodni przed wyjazdem i sukcesywnie ją zapełniał i zmieniaj
małe dziecko stoi przy morzu i zachodzi słońce
fot. piqsels

Nie pozostaje nic innego tyko… czekać na urlop ☀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here