Zalety perkusji elektronicznej

Perkusja to zespół instrumentów, który niezbędny jest w każdym zespole ciężkiego brzmienia. Bębny i talarze pozwalają uzyskać charakterystyczne brzmienie, które kojarzy się z rockiem, jazzem lub z metalem. Obecnie często spotyka się perkusje elektroniczne, które dają nowe możliwości i nieco zrewolucjonizowały świat muzyki.

Spis Treści

Jak jest zbudowana i na jakiej zasadzie działa perkusja?

W elektronicznych instrumentach muzycznych korzysta się z przetworników piezoelektrycznych, czyli ze specjalnych membran. Pozwala to zmieniać uderzenie pałeczką w napięcie elektryczne. W następnych etapach impuls jest zmieniany w charakterystyczne brzmienie. Perkusja elektroniczna składa się z szeregu instrumentów, które są ze sobą połączone solidną konstrukcją oraz przewodami. Są to zwykle dwusferowe pady oraz talarze. Całość jest osadzona na statywie, który zapewnia stabilność podczas grania. Poszczególne instrumenty mają różną budowę oraz średnicę, dzięki temu pozwalają uzyskać odmienne tony brzmienia. W perkusjach elektronicznych występują też gniazda na karty SD oraz złącza USB.

Zalety używania perkusji elektronicznej?

Za brzmienie perkusji odpowiada specjalna siateczka, którą pokryte są pady oraz talerze. To swego rodzaju czujniki, po uderzeniu w nie pałeczkami generowany jest impuls, który zamienia się w odpowiednie brzmienie. Perkusja elektroniczna wbrew pozorom jest instrumentem, który generuje mniej hałasu niż jej akustyczny odpowiednik. Z tego względu sprzęt jest często wybierany przez osoby, które pragną ćwiczyć grę, a nie mają możliwości robić tego poza domem. Z podczas ćwiczeń na elektronicznym sprzęcie muzycy mogą korzystać ze specjalnych słuchawek. Perkusja elektroniczna daje większe możliwości, jeśli chodzi o uzyskanie różnego brzmienia. Instrumenty generują dźwięki podobne do instrumentów jazzowych lub rockowych. Dodatkowym atutem jest brak konieczności nagłaśniania instrumentów, wystarczy zwykłe połączenie liniowe lub MIDI.

Perkusje dla dzieci — jak je wybierać?

Elektroniczne perkusje to świetne instrumenty dla muzykalnych dzieci. Dziecko bez problemu może ćwiczyć grę w domu i nie hałasować. Ten rodzaj perkusji jest doskonały dla młodszych osób, ponieważ można regulować wysokość poszczególnych elementów. Pozwala to dopasować ich odległość do wzrostu dziecka. Podstawowe modele perkusji są bardzo proste, dlatego dzieci mogą z powodzeniem uczyć się na nich gry i brzmienia. Warto też zadbać o odpowiedni stołek, który dedykowany jest dla dzieci. Zapewni to odpowiednią postawę podczas gry na perkusji elektronicznej oraz stabilność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here