dj na komunię
fot. Pexels

Dj na komunię dla wielu to fanaberia, a inni uważają, że to idealny pomysł, aby przyjęcie wznieść na wyższy poziom. Czy tak powinien wyglądać ten dzień? Dopiero od niedawna w sieci można przeczytać o takich rozwiązaniach, które faktycznie wywołują spore poruszenie. Jak to wygląda od strony organizacyjnej? Czy jest to sprzeczne z wiarą?

Spis Treści

Czy wypada puszczać muzykę na komunii?

Przyjęcie komunijne nie jest stricte okazją do tego, aby zakładać wygodne buty i liczyć na to, że rodzice zapewnią taneczną rozrywkę. Najważniejsza tego dnia jest uroczystość w kościele i na niej powinni się wszyscy skupić. Jednak, jak powszechnie wiadomo, coraz rzadziej można spotkać się ze „zwykłym” obiadem tuż po ceremonii komunijnej. Komunia bez przyjęcia to raczej rzadkość, zresztą tak samo jak brak alkoholu na komunii czy komunia bez prezentów. Menu na komunię często wygląda jak to na weselu, a podziękowania dla gości na komunię to także poziom, który można spotkać u Par Młodych. Czy jest gdzieś granica, której nie powinno się przekraczać? Czy według zasad savoir-vivre muzyka na przyjęciu komunijnym będzie wpadką?

zbliżenie na męskie dłonie przy konsoli djskiej
fot. Pexels

Dj na komunię dla dziecka. Czy warto?

Na pewno jest to atrakcja, która będzie zapamiętana – czy ktoś z Was spotkał się z muzyką na żywo w czasie przyjęcia komunijnego? Jest to z całą pewnością coś niespotykanego, co może wywołać spore poruszenie. Ci młodsi goście mogą być miło zaskoczeni, ale nie spodziewajcie się, że seniorzy będą zadowoleni z DJ-a, który przygrywa w czasie rodzinnego świętowania. Z tego też powodu lepiej przygotować gości na to, co może ich spotkać w czasie przyjęcia. Planujecie umieścić wzniosłe cytaty na zaproszenia komunijne? Nie zapomnijcie także o adnotacji, że po komunii zapraszacie na przyjęcie w towarzystwie DJ-a.

mężczyzna w biało-czerwonej bluzce gra na konsoli djskiej
fot. Pexels

Jakie atrakcje na komunii?

Coraz częściej można spotkać się z tym, że obiad w towarzystwie najbliższej rodziny nie jest dla wielu atrakcją samą w sobie i rodzice sięgają nieco dalej, aby zaskoczyć, zaspokoić gości i sprawić przyjemność najmłodszym. Można spotkać się z tym, że tuż po obiedzie pojawia się iluzjonista, animator zabaw dla dzieci lub osoba, która puszcza olbrzymie bańki. Są także i takie przyjęcia, w czasie których pojawia się budka fotograficzna, a i coraz częściej można spotkać wspomnianego DJ-a. Czy to Waszym zdaniem dobry pomysł na taką okazję? Czy za kilka lat wszystkie pomysły zostaną wyczerpane i trzeba będzie wymyślać bardzo ekstremalne rzeczy, aby goście czuli się zaspokojeni?

Ile bierze DJ na komunii?

Niestety ciężko znaleźć konkretną odpowiedzieć, ponieważ zależy to od wielu czynników: od miasta, od tego, jakim sprzętem DJ dysponuje, ile godzin będzie grać i czy przyjedzie sam. Orientacyjnie jednak załóżmy, że widełki za godzinę grania DJ to od 100 do 250 złotych. Czy to dużo? Oceńcie sami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here