Alkohol na baby shower
Fot. Pexels

Alkohol na baby shower wydaje się kontrowersyjnym pomysłem, ale zdarza się, że niektóre przyszły mamy godzą się na ten element w menu. Oczywiście to kwestia bardzo indywidualna i ciężko mówić tutaj o uniwersalnej odpowiedzi, która każdego zadowoli.

Spis Treści

Napoje na baby shower

Wszystko zależy od tego, jaką porą roku będziecie organizować baby shower. Jeśli będą te miesiące ciepłe słoneczne i przepełnione pozytywną aurą, fajnie sprawdzą się kolorowe drinki z wyciskanych soków czy woda niegazowana z cytryną. Jeśli za oknem jest śnieg lub deszcz, a z drzew spadają liście, bardzo fajnym rozwiązaniem jest zaserwowanie zaproszonym gościom sezonowych herbat czy aromatycznych kaw z odrobiną imbiru, cynamonu lub kakao.

Natomiast jeśli chodzi o sam alkohol na baby shower, zdania są mocno podzielone. Wiele zależy od tego, jak do tematu podchodzi przyszła mama. Według zasad savoir-vivre, wszystkie przyjęcia, które organizowane są na cześć dziecka, nie powinny zawierać w menu alkoholu. Zamiast wysokoprocentowych trunków można skorzystać z gotowych propozycji alkoholowych, które nie mają w sobie procentów! Obecnie w sklepach jest naprawdę cała masa tego typu produktów, zaczynając od win przez piwa, kończąc na szampanach.

kolorowe dekoracje na paterze
Fot. Pexels

Alkohol na baby shower – czy wypada?

Podobne kontrowersje od zawsze wywołuje alkohol na komunii, ponieważ coraz częściej rezygnuję się z tego typu kart napojów. Równie szokujące dla wielu jest podawanie alkoholu na chrzcinach. Jednak zaleca się, aby nie popadać w skrajności. Jeżeli przyszła mama uzna, że nie ma problemu z tym, aby zaproszeni goście degustowali wyskokowe trunki, a ona cieszyła się z cytrynowej lemoniady, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby właśnie alkoholowe menu pojawiło się na baby shower. Wszystko tak naprawdę zależy od ciężarnej kobiety, która sama jest w stanie ocenić, czy będzie czuła się dobrze z takimi napojami na stole. Często już w zaproszeniu będzie adnotacja o charakterze przyjęcia. Jeśli jej nie będzie, zadzwoń do przyszłej mamy. Upewnij się, spytaj i przekaż dalej.

trzy roześmiane kobiety w kolorowych ubraniach trzymają w dłoniach niebieskie i różowe balony
Fot. Pexels

Gdzie zorganizować przyjęcie typu baby shower?

Wypada także zainteresować się tematem miejsca, w którym takie przyjęcie powinno się odbyć. Gdzie zorganizować baby shower? Oczywiście jest cała masa możliwości. Najczęściej przyszłe mamy decydują się na spotkanie w najbliższym gronie w domu lub w wynajętej przytulnej kawiarence lub restauracji, gdzie wspólnie będzie można celebrować te uroczyste chwile. Jeśli padnie na knajpkę, nie zapomnij dowiedzieć się dokładnie, czy miejsce serwuje drinki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here