alkohol na komunii
fot. pixabay

Alkohol na komunii to temat, który pojawia się bardzo często przy okazji przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej. Są głosy rodziców, dla których to, co dzieje się w kościele jest święte, ale to, co dzieje się w czasie przyjęcia komunijnego to sprawa rodzinna. Co na ten temat sądzą matki, których dzieci w tym roku idą do Komunii? U większości na stole zabraknie wysokoprocentowych trunków. Dla nich liczy się tylko komunia bez alkoholu. A co uważa reszta?

Spis Treści

Co jest ważne?

Wiele osób w sieci pisze o tym, że nie tylko powinno się liczyć to, ile dać na komunię, ale także to, aby tak zorganizować dziecku ten czas, aby zrozumiało, że to okres, w którym powinno być bliżej Boga. Czy alkohol na stole w tym pomoże? Spytaliśmy o zdanie kilka mam, których dzieci w tym roku idą do Pierwszej Komunii Świętej. Dla większości zamiast pieniędzy liczą się prezenty religijne i zasady savoir-vivre, według których na stole nie powinny pojawić się trunki wysokoprocentowe.

grupa ludzi w białych ubraniach trzyma drinki o pomarańczowym kolorze
fot. pixabay

Alkohol na komunii – co sądzą rodzice?

Cztery mamy uznały, że wypowiedzią się w kwestii alkoholu. Trzy z nich wyznały, że to nie jest miejsce na tego typu trunki. Jedna tylko powiedziała, że wszystko jest dla ludzi i jeśli zna się umiar, to wszystko można pogodzić.

32-letnia Ania: Dla mnie jest to nie do przyjęcia, aby na przyjęciu komunijnym syna był alkohol. Nie ma takiej mowy, aby nawet piwo pojawiło się na stole. W jakim celu? Co to ma wnieść? Czy dzięki temu goście będą się lepiej bawić? Jeśli tak, to ja chyba dziękuję takim gościom…

Z kolei 28-letnia Iza powiedziała: Być może jeszcze bym się na to zgodziła, ale mój mąż jest bardzo wierzący i ja nie chcę robić mu na złość

35-letnia Ola zwierzyła się, że ona na pewno kupi wino dla pań, a dla panów piwa: Ja to odbieram tak jako podziękowania dla gości na komunię. Jest gorąco, każdy ma ochotę napić się czegoś schłodzonego. Przecież nikt się nie będzie upijać do nieprzytomności

31-letnia Zosia nie widzi potrzeby, aby w ten sposób rozweselać gości: To nie czas i miejsce na to, aby pić alkohol. Są na to zupełnie inne okazje. Są jubileusze, osiemnastka, wesela czy imprezy imieninowe. Nie chcę, aby moje dziecko pamiętało pijanych gości ze swojej komunii. Ma mieć w sercu przede wszystkim Boga.

kolorowe drinki w dłoniach nad stołem
fot. pixabay

Dobrze wiemy, że Komunia 2020 wyglądać będzie inaczej niż w poprzednich latach, ale to od rodziców w dużej mierze zależy, aby ten dzień pozostał niezapomniany. A na Komunii Twojego dziecka pojawi się alkohol? Jesteście za? A może przeciw takim praktykom?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here