Gdzie zorganizować baby shower
Fot. Pexels

Gdzie zorganizować baby shower? Na pewno takie pytanie pojawia się w Twojej głowie, gdy chcesz zorganizować przyjęcie z okazji narodzin dziecka. Wiele pań decyduje się w dzisiejszych czasach na uroczystość w restauracji, ale jest też grupa, która dalej robi takie spotkania w domu.

Spis Treści

Baby shower – co to jest?

Oczywiście najlepiej zacząć od samego początku i wyjaśnić czym tak naprawdę jest baby shower i dlaczego się organizuje takie przyjęcie. W Polsce ten zwyczaj jest stosunkowo od niedawna. Przyjęło się, że hucznie świętuje się rychłe narodziny dziecka w Stanach Zjednoczonych i generalnie na Zachodzie. To właśnie tam jest to bardzo popularny sposób celebrowania!

Z reguły baby shower powinien odbyć się na kilka tygodni przed porodem, gdy mama może mieć większą pewność co do tego, że jej maluszek przyjdzie na świat w zdrowiu. Niektóre mamy oczywiście zdecydują się wcześniej na taki gest, ale przyjęło się, że baby shower organizuje się około 7. lub 8. miesiąca ciąży. Jednakże wszystko zależy od tego, jak czuje się przyszła mama.

kobieta w ciąży i w szarej sukience i blond włosach za zastawionym stołem
Fot. Pexels

Gdzie zorganizować baby shower?

To, gdzie spotkają się panie i będą celebrować rychłe narodziny maluszka, zależy od tego, czy mama je wyprzedziła i sama zaprosiła na uroczystość, czy koleżanki i kobiety z rodziny postanowiły wcześniej coś zorganizować. W obu przypadkach można wykorzystać wiele ciekawych miejsc do zabawy!

W takim razie gdzie zorganizować baby shower? Najlepiej w miejscu, w którym ciężarna kobieta będzie czuła się dobrze. Zatem jeśli sama jest organizatorką, może być to zacisze domowe lub ulubiona restauracja. Jeśli natomiast za organizację przyjęcia odpowiadają najbliższe kobiety z otoczenia ciężarnej, może być to park, wynajęta sala lub mieszkanie jednej z nich. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni! Jeśli wybieracie się na przyjęcie, którale organizuje sama mama, nie zapomnijcie zainteresować się, co kupić na baby shower. Najlepiej wcześniej zapytać się zainteresowanej, czego potrzebuje i być może upewnić się czy ma skompletowaną całą wyprawkę dla noworodka i dla siebie. Taka wiedza będzie niezbędna, gdy nie posiadasz dzieci lub nie interesujesz się tematem okołoporodowym.

Natomiast gdy imprezę organizują koleżanki, najlepiej zorientować się wstępnie czy alkohol na baby shower będzie odpowiednim wyborem. Skąd taki pomysł? Otóż niektóre mamy nie życzą sobie tego typu trunków na imprezie. Jak sami widzicie, to kto organizuje baby shower, nadaje pewien rytm całym wydarzeniu i może wiele zmienić.

gruba kobiet w ciemnych ubraniach i ciężarna w szarości stoją za stołem
Fot. Pexels

Kogo zaprosić na baby shower?

No takie wydarzenia najczęściej zapraszasz się najbliższe koleżanki i kobiety z rodziny, które są życzliwe przyszłej mamie i razem chciałyby upamiętnić ten ważny dla niej dzień i sprezentować coś, co na pewno zapamięta do końca życia. Warto wziąć pod uwagę także terminy każdej z pań. Zatem kiedy robić baby shower? Najlepiej znaleźć datę, która odpowiada każdy z was. Przy okazji nie zapominając o tym, że mimo wszystko najważniejsze jest przyszła mama i jej stan zdrowia i ducha!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here