9. co kupić na chrzest dla chłopczyka
fot. pxhere

Co kupić na chrzest dla chłopczyka? Czy w ogóle warto sugerować się płcią w takim wypadku? Co wybrać, aby cieszył się nie tylko maluch, ale także rodzice? Choć z pozoru może wydawać się, że to proste zadanie, ponieważ chłopczyk jest na tyle malutki, że jeszcze nie wie, co mu się podoba, to w gruncie rzeczy jest to bardzo problematyczne! Gdy tylko głębiej się nad tym zastanowić, musisz odpowiedzieć sobie na szereg pytań: Czy prezent ma być praktyczny? Śmieszny? Sentymentalny? A może prezent religijny?

Spis Treści

Czy liczy się płeć?

Oczywiście można personalizować prezent ze względu na to, czy dziecko jest dziewczynką lub chłopczykiem, ale z reguły goście nie trzymają się tej zasady. Co w takim razie kupić? Na samym początku najlepiej skonsultować się z rodzicami, bo to oni najlepiej wiedzą, czego chłopczyk potrzebuje. Gdy będziesz prosić o pomoc w tej kwestii, możesz wspomnieć na przykład o tym, że zależy Ci na tym, aby to było coś praktycznego, religijnego lub sentymentalnego.

chłopczyk polewaną wodą po główce
fot. pixabay

Co kupić na chrzest dla chłopczyka?

Wiele osób wprost mówi, że w ich ocenie najlepszym rozwiązaniem jest podarowanie pieniędzy na chrzest. Tylko jak to się ma do tradycji wręczania prezentów? Aby nie dać dziecku samej „koperty”, pieniądze można włożyć np. do pięknie wydanej książki z bajkami braci Grimm. Można także włożyć je do pudełka, które samodzielnie ozdobisz na tę okazję.

Przy okazji warto nadmienić, że nie trzeba wcale wydawać dużo pieniędzy! Czy prezent do 50 złotych może być pamiątką z chrztu? Ależ oczywiście! Możesz kupić piękne wydanie Biblii dla dzieci, możesz kupić maskotkę, ubranko lub zestaw sztućców dla dzieci.

Praktyczny prezent na chrzest – czy to dobry pomysł?

Naszym zdaniem to wręcz prezent idealny! Srebrna grzechotka, smoczek srebrny lub posrebrzana łyżeczka mogą się prezentować najpiękniej na świecie, ale to praktyczne prezenty na chrzest cieszą się największym zainteresowaniem. Pani Iwona, która pracuje w jednym ze sklepów dla dzieci, zdradziła, że wiele osób decyduje się na praktyczne prezenty z okazji chrztu:

Nie tylko widzę, co kupują najbliżsi dla maluszków, ale także z przeprowadzonych z nimi rozmów wiem, co mimo wszystko cieszy się najmniejszym zainteresowaniem. Jedna z mam podczas zakupów zwierzyła mi się, że najlepszym prezentem z okazji chrztu dla jej synka był chodzik, album na chrzest i ubranka, na których samej szkoda byłoby jej pieniędzy. Powiedziała także, że nie rozumie, dlaczego cały czas popularne jest kupowanie srebrnych łyżeczek, smoczków etc. Ja dodam ponadto, że bardzo dobrym rozwiązaniem są prezenty religijne. Można się z kimś złożyć i kupić dziecku coś porządnego.

chłopiec trzymany w objęciach nad chrzcielnicą
fot. pixabay

A co kupić na chrzest dla dziewczynki? Czy płeć ma znaczenie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here