7. co kupić na chrzest dla dziewczynki
fot pxhere

Co kupić na chrzest dla dziewczynki? Czy płeć w ogóle ma jakiekolwiek znaczenie przy doborze prezentu? Wybierz mądrze, aby maluszek miał pamiątkę! Nie sugeruj się modą i tym, co mówią Ci inni. Staraj się zwracać uwagę na potrzeby rodziców, ale także na swój budżet. Na pewno nie zalecamy brania pożyczek na taką okazję!

Spis Treści

Czy wypada dać pieniądze?

Jeśli absolutnie nie wiesz, co można kupić dziecku na taką okazję, nie kupuj „głupot”. Pieniądze na chrzest to wcale nie jest taki głupi pomysł! Zadbaj w takim wypadku o to, aby nie ofiarować samej kopert. Jak zapakować prezent? Możesz w tym przypadku skorzystać z ozdobnego pudełka, możesz go samodzielnie ozdobić albo włożyć pieniądze do książki z dedykacją. Tradycja wręczania prezentów i odpowiedniego pakowania jest czymś pięknym i warto to pielęgnować.

ksiądz dotyka główki dziecka
fot. pexels

Co kupić na chrzest dla dziewczynki – pięć propozycji

Nie musisz wydać dużo, aby faktycznie sprawić komuś radość – dokładnie ta sama zasada obowiązuje w przypadku maluszków. Myślisz, że nie ma prezentu do 50 złotych, który będzie odpowiedni? Jesteś w błędzie!

  1. Tani prezent. Może to być coś do ubrania, zestaw pieluszek zapakowany w finezyjny sposób lub komplet pięknych opasek lub turbanów na głowę.
  2. Śmieszne prezenty. Może to być np. olbrzymia maskotka albo śmieszny plakat, który rodzice będą mogli w antyramie powiesić w pokoju dziecka. Ostatnio jest moda na to, aby zapisywać na takich plakatach dane odnośnie maluszka – kiedy się urodził, ile ważył, ale też ile godzin do tej pory rodzice nie przysypiają przez niego, ile zużyli dla bobasa pieluch etc. Dla niektórych zabawne jest także kupienie srebrnego smoczka lub posrebrzanej łyżeczki 😉
  3. Delikatna biżuteria. Może to być czerwona cieniutka bransoletka – a jak wiemy, coś czerwonego powinno być przy dziecku, aby odciągnąć „złe spojrzenia”. Mogą to być także drobne kolczyki
  4. Prezenty religijne. Możliwości jest naprawdę wiele! Można kupić: pamiątkowe wydanie Biblii, różaniec, medalik, srebrny obrazek z motywami religijnymi, krzyżyk czy pierwsze dziecięce modlitwy z obrazkami
  5. Album dedykowany. Zbierz od rodziców zdjęcia, które wykonywali do tej pory córeczce, a Ty zajmij się resztą! Dzięki temu możesz stworzyć przepiękny i spersonalizowany album na chrzest. Do takiej fotoksiążki wróci się z wielką ochotą!

Są też i tacy, którzy nie chcą dawać prezentów materialnych, a wolą inwestować w przeżycia. Zdarza się wówczas, że na chrzest dzieci dostają vouchery na sesję zdjęciową z najbliższymi, bony do sklepów z ubrankami lub… lokatę. Wszystko zależy nie tylko od zasobności portfela ale także od wyobraźni osoby, która taki prezent ofiaruje.

malutkie dziecięce białe buciki z czerwoną aplikacją
fot. pixabay

A Ty co dałeś lub dałbyś na chrzest dla dziewczynki? A co kupić na chrzest dla chłopczyka?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here