czym myć noworodka
pixabay.com

Czym myć noworodka, gdy pojawi się w domu, a my nie mamy pojęcia, jak zająć się takim maleństwem? Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej i na pewno nie chciałby specjalnie zrobić mu krzywdy, ale czasem zdarza się, że produkty, które oferują nam sklepy, nie są odpowiednio przystosowane dla takich maluszków.

Spis Treści

Kiedy pierwsza kąpiel?

Zdania na ten temat są mocno podzielone. Kiedyś przyjmowało się, że taki maluszek może być nawet myty codziennie, gdy tylko pojawi się w domu. Teraz sprawa ma się nieco inaczej. W niektórych szpitalach maleństwo pielęgniarki myją od razu po narodzinach. Inne placówki są nieco bardziej zapobiegliwe w tej sprawie. Przyjęło się natomiast, że kąpiel takiego maluszka zależy od tego, w jakim stanie jest jego skóra i jakie warunki panują w domu.

Jeśli powietrze jest suche, to najprawdopodobniej także cera będzie sucha. W takiej sytuacji niezbędna będzie odpowiednia pielęgnacja ciała i nawilżanie skóry, a także regularne kąpiele. Lekarze jednak zwracają uwagę na to, aby pierwsza kąpiel w domu odbyła się mniej więcej po tygodniu, a później co 2-3 dzień. Oczywiście wiele zależy od samego malucha. Jeśli widać, że czerpie z tego radość i kąpiel sprawia mu ogromną frajdę, nie odbierajmy mu tego.

małutkie stópki w różowym kocyku
pixabay.com

Czym myć noworodka?

Jeśli już wiecie, jak często myć noworodka, przyszedł czas na to, aby zastanowić się, jakie preparaty są najlepsze dla delikatnej skóry maluszka. Czasem może zdarzyć się tak, że kosmetyki, które kupisz w wyprawce dla noworodka, nie będą odpowiadały Twojemu dziecku. Wcale się tym nie przejmuj, ponieważ wiele mam narzeka na to, że ich maleństwo zostało uczulenie na składniki, które znajdują się w danym produkcie. To nic złego! Nie świadczy o tym, że jesteście złymi rodzicami. Bynajmniej! Z tego też powodu wielu lekarzy zachęca, aby nie stosować z kosmetyków ze skomplikowanym składem.

Nie przyzwyczajaj delikatnej i wrażliwej skóry maluszka do emolientów. Zamiast tego lepiej sprawdzi się olejek migdałowy, który ma w sobie składniki niezbędne do tego, aby nawilżyć ciało.

noworodek ubrany na beżowo w objęciach mamy
pixabay.com

Jaka wanienka dla noworodka?

Dobór wanienki dla noworodka jest także bardzo ważną kwestią. Należy przy tym pamiętać, żeby zachować odpowiednią temperaturę w czasie kąpieli. Najlepiej, jeśli woda wynosiłaby między 35 a 37 stopni. Wody także nie musi być dużo. Z reguły powinno jej być na około 10 cm od dna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here