idealne perfumy dla kobiety
fot. flickr

Idealne perfumy dla kobiety to coś więcej niż tylko zapach. To sposób wyrażenia siebie, swoich emocji i humoru w danej chwili. Często zdarza się tak, że myślimy, że dana woda perfumowana będzie z nami na długie lata… A nie zawsze tak się dzieje!

Spis Treści

Od czego zacząć?

Oczywiście najlepiej wybrać zapach dla samej siebie, ale to też może przysporzyć wiele problemów. Na pewno znacie ten scenariusz: usłyszycie od jakiejś koleżanki, siostry lub mamy, że dany zapach jest szalenie ciekawy. Zamawiacie go i… okazuje się, że do Ciebie kompletnie nie pasuje. Dlaczego tak się dzieje? Perfumy pachną zupełnie inaczej na każdej z nas. Do tego dochodzi także pora roku, osobiste preferencje, a nawet samopoczucie.

Co w takim razie zrobić?

Najlepiej o poradę poprosić kogoś, kto się najzwyczajniej w świecie na tym zna. Konsultantki w perfumerii mają wiedzę w tym temacie i na pewno pomogą Ci dopasować coś w sam raz dla Ciebie. Pamiętaj przy tym, że wieczorne perfumy powinny być intensywniejsze od tych, które nosi się w ciągu dnia.

fioletowe flakony
fot. flickr

Idealne perfumy dla kobiety. Co wybrać?

Ciężko się zdecydować, gdy już same pudełka kuszą swoim wyglądem. Można się w nich zakochać od samego patrzenia! W tym momencie jednak powinien pojawić się głos rozsądku, który szepnie co nieco do ucha. Czym się kierować przy wyborze? Najważniejsze to ustalić dla kogo mają one być. Czy to będzie prezent dla mamy na święta, prezent na urodziny dla koleżanki, a może prezent dla żony.

  • Typ osobowości a perfumy To jest dość istotne, ale niewiele osób się do tego przykłada, wybierając odpowiedni zapach. Odpowiedz sobie na kilka ważnych pytań odnośnie osoby, której chcesz coś kupić: Co robi na co dzień? Czy jest żywiołowa? A może skromna i cicha?
  • Stereotypy Nie idź tą drogą. Jeśli Twoja mama to blondynka o niebieskich oczach, nie musisz jej kupować czegoś o słodkim zapachu. Postaraj się dobrać perfumy do temperamentu, a nie do wyglądu, bo bardzo często to są dwa bieguny
flakon z z perfumami
fot. pixnio

Jeśli już masz wybrane perfumy, dowiedz się, jak zapakować prezent. To dość kluczowe, jeśli chcesz zaimponować danej osobie. Pamiętaj przy okazji, że woda nie musi być droga!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here