do kiedy trwają komunie 2020
fot. pixabay

Do kiedy trwają komunie 2020? Dobrze wiemy, że w tym roku sytuacja jest utrudniona przez pandemię koronawirusa i wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe musiały zostać przesunięte. Dotyczy to nie tylko komunii, ale także wesel i spotkań w większym gronie. Ciężko nawet sobie wyobrazić, co czują osoby, które miały już wszystko zaplanowane, a w jednej chwili wszystko posypało się jak domek z kart…

Spis Treści

Cierpliwość w 2020 roku

Tego zdecydowanie powinni nauczyć się dzieci, które w tym roku w maju miały planowo przystąpić do Komunii Świętej. Na samym początku odwołano komunie. Teraz jest taka możliwość, aby się odbyły, ale mają to być małe grupy. Zaskakujące w tym wszystkim jest także to, że teraz nie tylko maj jest zarezerwowany na te uroczystości. W całej Polsce rozłożono je w czasie do tego stopnia, że są miejscowości, w których dzieci do Pierwszej Komunii Świętej przystąpią nawet w październiku. Abp Stanisław Gądecki powiedział:

Każdy przypadek należy rozpatrzeć indywidualnie. Nie może decydować głosowanie lub wola większości. Gdyby rodzice zdecydowali się na I komunię świętą swojego dziecka w pierwotnym (majowym) terminie, należy uczynić to z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, w małych grupach lub nawet pojedynczo, niekoniecznie w niedzielę

dziewczynka  w komunijnej sukience i wianku siedzi na łące
fot. pixabay

Do kiedy trwają komunie 2020?

Wszystko zatem wskazuje na to, że komunie będą trwały do października 2020. To, kiedy one się odbędą, w dużej mierze zależy od samych rodziców. Jedni nie obawiają się tego, aby ich pociecha uczestniczyła w mszy z innymi dziećmi. Natomiast inni mają z tym problem i dla nich indywidualna Komunia Święta jest idealnym rozwiązaniem. Należy także pamiętać przy tym, że niektóre restauracje mają swoje obostrzenia i przyjęcie komunijne może nie wyglądać tak, jak wymarzyli to sobie rodzice. Komunia 2020 zdecydowanie różni się od tych w poprzednich latach. Co na to sami rodzice? Kasia z Opolszczyzny w rozmowie z nami mówi, że jest zadowolona z kameralnej komunii:

My wprawdzie mamy dopiero Pierwszą Komunię Świętą syna przed sobą, ale uważam, że to bardzo dobry ruch ze strony naszej parafii, że wprowadzono podział na mniejsze grupy. Dzięki temu w kościele mogą pojawić się także pozostali członkowie rodziny. Do tej pory w naszym kościele w czasie komunii to było niemożliwe. Mam tylko nadzieję, że wirus się nie rozprzestrzeni i nie będziemy musieli powtarzać tego, co w marcu i kwietniu.

modlitewnik komunijny na białej serwecie na stole
fot. pixabay

A Ty co myślisz o tym, co aktualnie dzieje się w naszym kraju?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here