Jak usunąć gumę z ubrania
fot. unsplash

Jak usunąć gumę z ubrania domowymi sposobami? Na pewno zastanawiałaś się nad tym wiele razy, gdy wyrzucałaś ulubioną małą czarna sukienkę do kosza, gdy w parku usiadłaś na niespodziance zostawionej wcześniej przez kogoś. Dużo byś dała, żeby mieć dzisiejszą wiedzę i nie musieć pozbywać się ukochanej rzeczy, prawda? Mądry Polak po szkodzie, ale tym razem naprawdę będziesz mieć wiedzę, która przyda Ci się, gdy spotka Cię niemiła niespodzianka z gumą do żucia w roli głównej.

Spis Treści

Guma do żucia Twoim wrogiem?

Gdy już dojdzie do tej niezbyt miłej sytuacji, podejdź do sprawy na spokojnie! Przecież nie z takich opresji wychodziłaś obronną ręką 😉 Domowe triki są po to, aby z nich korzystać, utrwalać je w pamięci i przekazywać dalej, aby innym także ułatwić życie.

Choć przyznać trzeba, że guma do żucia, która znajdzie się na Twoim ulubionym białym t-shircie lub czarnej marynarce oversize, niestety może być problematyczna i nie dziwimy się, że w pierwszym odruchu ma się ochotę wyrzucić ubranie do kosza, ale… Zalecamy wówczas wziąć kilka głębokich oddechów i sięgnąć po nasze triki, dzięki którym na pewno uratujesz swoje ciuchy.

dwie dziewczyny na tle oświetlonego miasta robią sobie selfie i mają gumę w buzi
fot. unsplash

Jak usunąć gumę z ubrania? 4 sprawdzone sposoby

Jedną z najbardziej uniwersalnych zasad, które tak naprawdę może dotyczyć wielu innych podobnych czynności, jest to, aby nie trzeć/ nie ciągnąć materiału. Tylko spokój może nas uratować 😎

Zamrażalnik – Twój przyjaciel

To chyba jedna z najbardziej popularnych metod. Polega na tym, że rzecz z gumą wkładasz do zamrażalnika, najlepiej np. na całą noc. Rankiem wyciągnij ją. Weź tępy nóż lub coś innego o podobnej formie, pamiętając, aby nie uszkodzić ubrania! Za pomocą narzędzia po prostu zeskrob gumę, a po wszystkim wypierz ubranie w możliwe jak największej temperaturze, aby pozbyć się plamy po gumie.

Para w ruch!

Ten sposób jest polecany, jeśli guma „zaatakuje” grubsze materiały, takie jak spodnie dżinsowe lub ręczniki. Zagotuj wodę w garnku do wrzenia (najlepiej w takim do gotowania na parze) i połóż nad parą miejsce z gumą. Dzięki temu będzie się ona powoli oddzielać od materiału, ponieważ będzie lekko rozpuszczona. Gdy się jej pozbędziesz, wypierz ciuch.

Ocet

Sprawdzi się, gdy na odzieży będziesz mieć małą ilość gumy. Podgrzej go, czystą szmatkę zamocz w nim i pocieraj miejsce z gumą. Jeśli nie jest jej dużo, powinna szybko się odkleić.

Żelazko

To kolejna metoda, która sprawdzi się najlepiej przy zabrudzeniu dżinsów – swoją drogą to na spodniach najczęściej ląduje guma, prawda? Rozgrzej żelazko. Połóż ubranie z gumą, a na nie połóż grubszą kartkę lub cienki karton. Zacznij delikatnie prasować problematyczne miejsce – rób to tak, aby nie zabrudzić żelazka. Po dłuższej chwili guma powinna przyczepić się do kartonu. Resztki będą łatwe do usunięcia z ubrania. Na koniec wypierz je tak jak zwykle.

blondynka w rozpuszczonych włosach na szarym tle ma w ustach różową gumę
fot. unsplash

Znasz inne triki ratujące ubrania? Wiesz, jak usunąć tłuste plamy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here