jak zrobić kalendarz adwentowy
Fot. Pixabay

Jak zrobić kalendarz adwentowy, jeśli nie chcesz wydawać dużo pieniędzy i pragniesz wykorzystać swoją inwencję twórczą do tego, aby zamienić coś, co jest zwyczajnym kartonem lub woreczkami w małe dzieło sztuki? Spraw, aby na twarzy Twojego dziecka pojawił się uśmiech! Dla takich chwil naprawdę warto żyć!

Spis Treści

Kalendarz adwentowy – po co go robić?

Choć teraz kalendarze adwentowe przybrały bardzo strojne i bogate formy i potrafią kosztować nawet kilka tysięcy złotych, to w założeniu miały znajdować się w każdym okienku drobnostki, które umilić mają okres przygotowań do Bożego Narodzenia. Nie chodzi przecież o to, aby drogi prezent na święta znajdował się w każdym kolejnym dniu grudnia, ale o to, aby sprawić komuś radość.

Kalendarze adwentowe służą przede wszystkim temu, aby w odświętny sposób odliczać pierwsze 24 dni ostatniego miesiąca roku do Bożego Narodzenia. Tradycja wręczania prezentów w tym przypadku zyskuje jeszcze bardziej na znaczeniu!

szare pudełka owinięte czerwoną wstążką
Fot. Pixabay

Jak zrobić kalendarz adwentowy?

Sposobów jest naprawdę sporo i wszystko zależy od tego, ile masz czasu i jak dużo możesz na to przeznaczyć pieniędzy. Efektownie wyglądają duże pudełka w świątecznym klimacie, w których mogą się zmieścić prezenty różnych rozmiarów. Jednak najczęściej rodzice stawiają na wykonanie takiego kalendarza samodzielnie. Najczęściej wybierają duże koperty, które ozdabiają i układają na szafkach w pokoju lub pod łóżkiem.

Można także wykonać rożki z papieru, do których wcześniej włoży się drobne upominki. Wielu rodziców decyduje się także na karteczki, które są w odpowiedni sposób oznaczone numerami i później pociecha szuka po domu, gdzie ukryte są jej prezenty. Pomysłów jest cała masa i jak widać, nie trzeba wydawać dużo pieniędzy. Najważniejszy jest przecież uśmiech dziecka!

szary prezent w zielone kropki owinięty zielonym sznurkiem
Fot. Pixabay

Co włożyć do kalendarza adwentowego?

Przede wszystkim nie pozwól sobie na to, aby wpaść w świąteczne szaleństwo zakupów i nie decyduj się na prezenty pod choinkę na ostatnią chwilę. Dlaczego? Otóż możesz poczuć się rozczarowana! Najlepiej już z początkiem września lub października kolekcjonować drobne prezenty, które w ostatnie dni listopada włożysz do przygotowanego wcześniej kalendarza adwentowego.

Nie zapominaj o tym, że prezenty DIY na gwiazdkę dla dzieci są równie cenne co te bardzo kosztowne! Możesz także skusić się na prezenty niematerialne na święta, które mogą być np. czasem spędzonym z dziadkami lub popołudniem na sankach w zimowy dzień. Oryginalny prezent pod choinkę dla dzieci to klucz do sukcesu!

Jeśli jednak nie masz czasu na przygotowania i chcesz kupić drobnostki, które włożysz do kalendarza, zainspiruj się naszymi 30 propozycjami. Co może znaleźć się w okienku?

 1. breloczek do kluczy DIY
 2. spineczki do włosów
 3. kolorowy długopis
 4. skarpetki
 5. błyszczyk do ust
 6. kulki do kąpieli
 7. ulubiony baton
 8. świeczka DIY
 9. dodatkowy czas na bajkę po kolacji
 10. jojo
 11. naklejki
 12. stempelki
 13. rękawiczki
 14. pierścionki
 15. malutki notes
 16. modelina/ciastolina
 17. malutka zabawka
 18. czas spędzony na lepieniu bałwana
 19. tatuaże dla dzieci
 20. bombki na choinkę
 21. gumy do żucia
 22. kartki świąteczne do wspólnego wypisania
 23. bransoletka dla chłopca lub dziewczynki
 24. figurka Mikołaja
 25. małe puzzle
 26. cukierki
 27. książeczki w małych formatach
 28. kula śnieżna
 29. wspólne napisanie listu do świętego Mikołaja
 30. balony do nadmuchania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here