Laminowanie włosów w domu
fot. pexels

Laminowanie włosów w domu to idealna pielęgnacja włosów, dzięki której zadbasz o kondycję pasemek bez konieczności odwiedzin w salonie. Oczywiście ten zabieg możesz wykonać pod okiem specjalistów, ale po co przepłacać, jeśli możesz zaoszczędzić pieniądze i to samo zrobić w domowym zaciszu? Obok botoksu na włosy jest to sposób na to, aby poprawić kondycję włosów i sprawić, aby były jeszcze bardziej lśniące i gładkie.

Spis Treści

O co chodzi w laminowaniu włosów?

To zabieg, który sprawia, że włosy są odporne na działanie czynników zewnętrznych i uszkodzeń mechanicznych. Efekt uzyskuje się natychmiast, dlatego panie tak chętnie decydują się na ten zabieg. Tuż po nim włosy wyglądają tak jak z okładki gazety dla fryzjerów – błysk i zdrowe końcówki!

kobieta z długimi włosami w białym szlafroku suszy sobie włosy
fot. pexels

Laminowanie włosów w domu krok po kroku

Okazuje się, że jest to naprawdę proste i nie musisz wydawać dużo pieniędzy na produkty. Wystarczą te same tanie kosmetyki, których używasz na co dzień i kilka rzeczy z kuchennej szafki.

  • 1 łyżka żelatyny/galaretki
  • 3 łyżki gorącej wody
  • miseczka
  • odżywka z olejkami (lub same oleje – kokosowy lub oliwa z oliwek)
  • folia do owinięcia włosów
  • ręcznik

Najpierw zajmij się żelatyną. Musi się ona rozpuścić w wodzie. Mieszaj dokładnie, ponieważ nie mogą pozostać żadne grudki. Gdy wszystko będzie gotowe, odłóż miksturę do wystygnięcia, a Ty w tym czasie umyj włosy i zawiń w ręcznik lub bawełnianą koszulkę. Żelatyna po wystygnięciu (niech będzie ciepła, ale nie gorąca!) powinna mieć konsystencję, która będzie przypominać balsam lub krem. Dodaj do niej olej lub odżywkę i dokładnie wymieszaj. Nałóż miksturę na włosy dokładnie – tak, aby zadbać o każde pasmo. Niczego nie omijaj. Jeśli już rozłożysz produkt, włosy zawiń ciepłym ręcznikiem i pozostaw na włosach około 45 minut. Następnie po upływie czasu dokładnie zmyj całość.

brunetka o włosach ściętych na boba opiera się na stole w białej koszuli
fot. pexels

Jak długo utrzymuje się efekt i co ile można go powtarzać?

Efekt z reguły widać na włosach od kilku do kilkunastu myć włosów. Dzięki niemu Twoje pasma wyglądają na lśniące, jakby wyszły spod ręki stylisty fryzur z Paryża. Niestety nie można zbyt często powtarzać tego zabiegu. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie stosowanie tej pielęgnacji od 2-3 razy w miesiącu. Wszystko zależy od tego, jakie masz włosy, jak często je myjesz. Zresztą sama zauważysz różnicę gołym okiem. Nie zrażaj się także wtedy, gdy nici z całego zabiegu. Ćwicz, aby znaleźć sposób dobry dla siebie i swoich włosów. Jeśli już uda Ci się znaleźć idealne produkty i odnajdziesz drogę dla siebie, sama zrozumiesz, że laminowanie to swoiste dobro luksusowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here