Kiedy robić baby shower
Fot. Pexels

Kiedy robić baby shower? Przyjęło się, że nie organizuje się tego typu uroczystości w pierwszym lub drugim trymestrze ciąży, a w trzecim, kiedy mama może teoretycznie odetchnąć z ulgą i oczekiwać przyjścia na świat maluszka w spokoju. Lepiej nie zapeszać – tak jak mówią niektóre panie i dmuchać na zimne!

Spis Treści

Czym jest baby shower?

Baby shower to nic innego jak przyjęcie zorganizowane z okazji rychłych narodzin maluszka. Te chwile celebruje się z reguły w kobiecym gronie, a główną bohaterką wydarzenia jest przyszła mama. Często w czasie takiego spotkania organizuje się różne gry i zabawy, a ciężarna kobieta jest zalewana komplementami, ale także prezentami, które potrafią ułatwić funkcjonowanie w początkowej drodze macierzyństwa.

malutkie niebieskie buciki na dłoniach
Fot. Pexels

Kiedy robić baby shower?

Przyjęło się, że przyjęcie robi się w trzecim trymestrze ciąży, gdy faktycznie do porodu zostały niewiele tygodni, a mama czuje się na tyle dobrze, aby móc z kobietami ze swojego bliskiego otoczenia celebrować te wyjątkowe chwile. Najczęściej panie decydują się na przyjęcie w 7. lub 8. miesiącu ciąży. Drugi trymestr jest dość zaskakujący. Panie z reguły nie chcą zapeszać tego, co może się wydarzyć, dlatego bardzo często decydują się na zorganizowanie spotkania właśnie w trzecim trymestrze. Jeśli już mamy wybrany termin i data jest potwierdzona przez wszystkie osoby, warto zastanowić się, kto organizuje baby shower. Najczęściej robi to sama zainteresowana lub jej najbliższe koleżanki.

W jakim miejscu zorganizować przyjęcie na cześć narodzin?

Nie ma ściśle sprecyzowanych wytycznych, co do tego, gdzie zorganizować baby shower. Od jakiegoś czasu przyjęło się jednak, że przyjęcie z okazji narodzin dziecka najlepiej organizować w restauracji lub kawiarni, aby nie musieć obciążać przyszłej mamy gotowaniem czy dekorowaniem stołu. Nie zapominajmy, że końcówka ciąży jest naprawdę wymagająca i każdy wysiłek jest dość mocno obciążający.

kobieta w ciąży w szarej sukience siedzi na kanapie i trzyma prezent w kratkę
Fot. Pexels

Prezenty na baby shower

Co kupić na baby shower, aby mama była zadowolona, a goście nie wydali ostatnich pieniędzy z portfela? Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowej listy, którą każda mama może w dowolnej chwili przygotować i tym samym odciążyć zaproszonych gości. Nie zapominajmy, że nie zawsze będzie tak, że wśród pań, które pojawią się na przyjęciu, każda będzie mamą. To, co dla przyszłej mamy jest naturalną wiedzą, dla pań bez dzieci będzie wiedzą tajemną i lepiej komuś ułatwić pracę w poszukiwaniu niż utrudniać. Idealnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju rożki, kocyki czy pieluszki. Jeśli jednak chcecie kupić jeden prezent, możecie postawić łóżeczko, wanienkę, laktator czy monitor oddechu. Każda z tych rzeczy będzie szalenie przydatna. Mama będzie wdzięczna nie tylko za prezenty, ale także za towarzystwo. Przygotujcie się na wzruszenia. Dlaczego? W czasie ciąży hormony naprawdę szaleją i mama może płakać co minutę. Miejsce pod ręką chusteczki i dobry humor!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here