Komunia 2020
fot. pixabay

Komunia 2020 wygląda zupełnie inaczej od tych, które odbywały się w poprzednich latach. Wszystko przez pandemię koronawirusa. Jak w takim razie teraz odbywają się Pierwsze Komunie Święte? Jakie są ograniczenia? Do kiedy trwają komunie 2020? Czy można spodziewać się mniejszych grup? Jak z tym wszystkim sobie poradzić i czego się spodziewać?

Spis Treści

Oświadczenia, które wiele wyjaśniają

Duchowni z całej Polski zalecają, aby dbać o bezpieczeństwo dzieci i Pierwsze Komunie Święte organizować w małych grupach. Arcybiskup Wiktor Skworc powiedział:

Ze względu na niemożliwość określenia czasu zakończenia pandemii, polecam proboszczom zorganizowanie w najbliższym czasie uroczystości wczesnej i pierwszej Komunii św. w ścisłej współpracy z rodzicami i katechetami dla pojedynczych lub kilku rodzin, tak by zachować obowiązujące zasady sanitarne.

Odkładanie i planowanie uroczystości komunijnej dla części lub całej grupy dzieci na bliżej nieokreśloną przyszłość nie będzie służyło duchowemu dobru dzieci. Niemniej jednak ostateczną decyzję niech podejmują w tej sprawie rodzice, zawsze w porozumieniu z proboszczem

Mimo że jest to oświadczenie tylko dla danego regionu Polski, te słowa skierowane są do każdego województwa. Zalecany jest umiar i Komunie Święte w kameralnym gronie. Zresztą to samo dotyczy przyjęcia komunijnego. Tutaj także pojawia się pytanie: „Lepiej zaprosić gości do domu czy do restauracji?”. Wszystko oczywiście zależy od tego, jakim budżetem dysponujecie i jak podchodzicie do samej pandemii.

zastawiony stół w eleganckiej restauracji

Komunia 2020 – a co z trendami?

Jak wygląda dekorowanie kościoła w 2020 roku? Co jest modne i co najczęściej wybierają rodzice? W tym przypadku także decyzja nie należy do jednostki, a do szerszego grona. Bardzo możliwe, że tego dnia w kościele odbędą się także śluby i w związku z tym można porozumieć się w kwestii dekoracji. W takich sytuacjach budżet rozkłada się na więcej osób i można wybrać coś, co wygląda efektownie. Co jest na czasie?

  • Naturalny look – cały czas w trendach są biele, odcienie beż oraz zieleń
  • Symbole komunijne – w tym celu najczęściej korzysta się z dużych form, które będą widoczne dla wszystkich osób w kościele i łatwo będzie je ściągnąć. Jaki materiał wybrać? Zdecydowanie postawić na styropian, który odpowiednio się udekoruje! Jest lekki i tani 😉 Co z niego wyciąć? Może to być serce, hostia lub kielich
  • Balony – ostatnio znów wróciły do łask. Można nimi gęsto udekorować wejście do kościoła. Sprawdzą się także w czasie ślubów
  • Ozdoby przy ławkach – postawcie na klasykę. Żywe kwiaty oczywiście są strzałem w dziesiątkę, ale także możecie skorzystać z materiałów: organzy, poliestru lub satyny
modlitewnik komunijny na białej serwecie na stole
fot. pixabay

Abstrahując od organizacji przyjęcia, wiesz jaki prezent dla dziewczynki na komunię sprawdzi się najlepiej? A jaki prezent dla chłopca na komunię?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here