long bob z grzywką
fot. unsplash

Long bob z grzywką to fryzura, która znów stała się modna. Jeszcze kilka lat temu nosiły ją tylko artystyczne dusze, a dziś chce ją mieć każda kobieta. Kto w takiej odsłonie będzie wyglądać najlepiej? Komu stylista fryzur powinien polecić takie rozwiązanie? Zawsze kluczowe jest dobranie ścięcia do układu twarzy.

Spis Treści

Long bob z grzywką – co to za fryzura?

Najprościej mówiąc, to przedłużenie boba z grzywką. To fryzura, którą szczególnie mocno pokochały Francuzki. Bardzo mocno łączy się z nonszalanckim paryskim stylem. Włosy są średniej długości, z reguły sięgają do linii ramion lub do łopatek, biorąc pod uwagę, że tył jest nieco krótszy, ale nie aż tak jak w odwróconym bobie. Przód jest minimalnie dłuższy. W takim cięciu nie ma mowy o tzw. pazurkach. Włosy są ścięte na prosto. Naturalny look podkreśla dodatkowo urocza grzywka, która wielu paniom dodaje dziewczęcego uroku i tajemniczości.

Jak układać fryzurę long bob z grzywką?

Na szczęście fryzura nie jest zbyt wymagająca! Najczęściej panie stawiają na gładko wymodelowane włosy z delikatnie podkręconymi do środka końcówkami – podobnie zresztą robią z grzywką, pamiętając jednak, żeby nie była zbyt mocno podkręcona, ponieważ efekt będzie przerysowany. Wiele zależy także od kształtu twarzy, ponieważ to, co pasuje jednej osobie, dla drugiej nie będzie dobrym rozwiązaniem.

Popularne jest także wykonywanie tzw. luźnych fal, które sprawdzą się zwłaszcza na gęstych włosach. Pamiętaj jednak wówczas o tym, aby nie prostować grzywki – najlepiej gdybyś ją w nonszalancki sposób ułożyła ręką.

Long bob i prostownica to nie zawsze dobre rozwiązanie. Z reguły mogą sobie na to pozwolić tylko właścicielki gęstych włosów. Te panie, które mają nieco rzadsze pukle, lepiej, aby dodawały objętości fryzurze za pomocą wspomnianych fal. Wyprostowanie włosów podkreśli niepotrzebnie to, że włosów na głowie nie jest zbyt wiele. Poza tym ciągłe używanie prostownicy i ciepłego powietrza suszarki nie wpływa dobrze na kondycję czupryny, a pamiętać należy, że pielęgnacja włosów jest równie ważna, co pielęgnacja ciała.

czarno białe zdjęcie dziewczyny w bobie i z grzywką, która wkłada jedzenie do buzi
fot. unsplash

Komu pasuje long bob z grzywką?

Nie zmieniaj fryzury pod wpływem chwili. Dobrze zastanów się, zanim zdecydujesz się na long boba z grzywką, ponieważ nie każdej kobiecie on pasuje. Szczególnie poleca się je paniom, które chcą wyszczuplić i wydłużyć twarz, ale pamiętać należy, że prosta grzywka nie będzie pasować do okrągłych twarzy – w tym przypadku sprawdzi się asymetryczne zaczesanie włosów na czole.

zbliżenie na twarz kobiety z grzywką w okularach przeciwsłonecznych
fot. unsplash

A jakie modne fryzury lubisz najbardziej? A może nie po drodze Ci z tym, co jest aktualnie na czasie i stawiasz na sprawdzone od lat rozwiązania?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here