Makijaż dla zielonych oczu
fot. unsplash

Makijaż dla zielonych oczu musi podkreślać ich nietypowy kolor. Nie każdy wie, ale barwa ta jest najrzadziej spotykaną. Takie oczy posiada jedynie około 4% populacji na naszej planecie! Czyni to je najbardziej niezwykłymi. Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że tak oryginalne spojrzenie trzeba podkreślić. Czyż nie?

Spis Treści

Jaki makijaż dla zielonych oczu jest najlepszy?

Jak dopasować makijaż do danego typu urody, aby wyglądać jak milion dolarów? Zwłaszcza gdy na horyzoncie pojawia się wielkie wyjście? Akurat osobom o zielonych oczach może to przyjść dość łatwo. Jak się okazuje, mają większą dowolność w wyborze koloru. Dlatego nie powinny bać się eksperymentów i mogą pozwolić sobie na znacznie więcej niż makijaż nude. Oczywiście najważniejszy jest wybór koloru cienia do powiek. W tej kwestii stawia się na barwę, w zależności od tego, jaki efekt chcemy wywołać. Według tego podziału wyróżniamy 3 typy make-up’u:

  • Uwydatniający. Chcąc uwydatnić zieleń oczu, powinniśmy postawić na cienie śliwkowe, lawendowe, koralowe i liliowe. Efekt kontrastu świetnie to zrobi.
  • Podkreślający. Na ten typ make-upu powinny postawić osoby o zielonych oczach, które nie lubią mocnych kolorów. W ich przypadku barwy neutralne takie jak brązy, beże i delikatne złoto sprawdzą się doskonale
  • Dramatyczny. Jeśli ktoś lubi mocny makijaż, w tym typie będzie czuł się najlepiej. Jak osiągnąć taki efekt? Wystarczy jasną barwę oczu zestawić z ciemnymi i intensywnymi kolorami. W tej sytuacji sprawdzą się cienie czarne, mahoniowe, ale i na przykład czerwone.
kobieta z zielonymi oczami z okularami na nosie, za które się trzyma
fot. unsplash

Jakie triki makijażowe przydadzą się osobom o zielonych oczach?

Warto pamiętać przede wszystkim o tym, aby dobrać właściwy odcień podkładu. Możemy to zrobić, smarując na próbę zewnętrzną część dłoni. Nigdy nie kupujmy podkładu w ciemno. W przeciwnym razie uzyskamy efekt maski.

Używając tuszu do rzęs, powinniśmy zachować umiar. Jedna warstwa, ewentualnie dwie powinny wystarczyć. Zbyt dużo tego kosmetyku poskleja rzęsy i z pewnością doda nam kilku lat.

Nakładając róż na policzki, wykonujmy delikatne muśnięcia – nie zapominaj o odpowiednim doborze pędzli do makijażu. Zaczynajmy od środka kości policzkowej i rozprowadzajmy w górę policzka.

Rozświetlacza również używajmy z umiarem. Omijajmy okolicę T, czyli miejsca, gdzie nasza skóra najczęściej się przetłuszcza. Zamiast tego nanośmy kosmetyk na łuk brwiowy, wewnętrzne kąciki oczu, kości policzkowe, a także pomiędzy nosem a ustami (to je uwydatni).

zbliżenie na zielone oczy blondynki
fot. unsplash

Pamiętajmy też, że i tanie kosmetyki mogą być dobre. Nie zawsze to, co kosztuje krocie, jest niezawodne. Najlepiej kierować się metodą prób i błędów. Wybierajmy te produkty, które dla nas są najlepsze. Zdarza się, że to, co na skórze u przyjaciółki utrzymuje się długo, u nas się nie sprawdzi. A jakie triki makijażowe Ty możesz polecić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here