biała damska koszula
fot. goodfreephotos

Jeśli myślisz, że biała damska koszula to nudna część garderoby, jesteś w ogromnym błędzie! Oczywiście większości na pewno kojarzy się z biurem i to jest dobry poniekąd trop, ponieważ dzięki niej wiemy, jak się ubrać do pracy.

Spis Treści

Biała damska koszula niejedno ma imię

Z całą pewnością można przyznać, że ta część garderoby kojarzy się z szykiem i klasą. Zawsze, gdy ją na siebie ubierzemy, czujemy się pewniejsze siebie, schludniejsze i mamy wrażenie, że wszystko uda nam się pomyślnie załatwić. Jest w niej coś magicznego.

Jednak nie musimy nosić koszuli o takiej samej formie. Możemy eksperymentować i dopasowywać formę do naszego samopoczucia, ale i do okazji. Jak już wspomnieliśmy, idealnie nadaje się do biura, ale sprawdzi się także w czasie wypadu za miasto. Wystarczy, że weźmiesz rozmiar większy, który będzie trochę przeskalowany, do tego założysz dżinsy, trampki i zwiążesz włosy. Prawda, że to zupełnie inna interpretacja?

elegancka koszula
fot. pexels

Na jakie okazję ją nosić?

Poza tym oczywistymi jest jeszcze cała masa sytuacji, gdy biała koszula sprawdzi się idealnie. Może sprawdzić się także w czasie wigilijnej kolacji. Do tego nie trzeba wielu dodatków, aby wyglądać odświętnie. Możesz założyć złoto, srebro, ale i biżuterię boho. Naszyjnik sporych rozmiarów w intensywnym kolorze pięknie podkreśli nieskazitelną biel.

Koszula jako podarunek?

Dlaczego nie?! Jeśli dobrze znasz wymiary kobiety, której chcesz zrobić niespodziankę, śmiało odważ się na ten krok. Dobra biała damska koszula sporo kosztuje. To idealny prezent dla mamy na święta, ale i trafiony prezent dla żony. Możesz także skusić się na to, aby wyszyto w pewnym miejscu inicjały osoby, której dajesz taką rzecz.

Biała koszula (ale męska) w wielu filmach pojawia się w jednym, dość charakterystycznym momencie. Często widzimy ją tuż po zbliżeniu kobiety i mężczyzny, gdy wybranka serca zakłada ją i krząta się po domu. Idąc dalej tą drogą, można białą damską koszulę nosić w podobny sposób i nadać jej pewnej maskulinizacji. Załóż ją do marynarki i garniturowych spodni. Do tego zwiąż włosy lub zaczesz je do tyłu.

dziewczyna cała w bieli
fot. hippopx

A Ty jak lubisz nosić białą koszulę?

Jedno jest pewne: jest tak samo uniwersalna jak mała czarna sukienka. Obie te rzeczy można założyć na wiele okazji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here