piękne życzenia bożonarodzeniowe
fot. unsplash

Piękne życzenia bożonarodzeniowe potrafią sprawić, że na twarzy pojawi się uśmiech, a ciało przejdzie przyjemny dreszcz. Słowa skierowane do adresata mogą być w tonie poważnym według ścisłych zasad savoir-vivre. Mogą być także napisane na wesoło lub z religijnym przesłaniem i tak, aby pasowały do świątecznej kartki DIY. Wszystko zależy od tego, w jakich relacjach pozostajesz z osobą, do której wysyłasz życzenia i co chcesz przez to wyrazić.

Spis Treści

Pisać życzenia czy nie?

Jeśli obchodzisz tradycję wręczania prezentów, warto także pielęgnować zwyczaj wysyłania bliskiej rodzinie, znajomym i współpracownikom wigilijnych życzeń. Nikt przecież nie mówi, że mają to być długie i skomplikowane SMS-y czy maile. Możesz zdecydować się na krótkie życzenia bożonarodzeniowe, ale dzięki temu właśnie pokażesz, że masz do danej osoby szacunek. To także dobra okazja do tego, aby komuś za coś podziękować i wyrazić np. sympatię.

świąteczne oświetlenie nocą w mieście na ulicy
fot. unsplash

Piękne życzenia bożonarodzeniowe. 7 wyjątkowych propozycji

  1. „W Wigilię Bożego Narodzenia Gwiazda Pokoju drogę wskaże. Zapomnijmy o uprzedzeniach, otwórzmy pudła słodkich marzeń. Niechaj Aniołki z Panem Bogiem jak Trzej Królowie z dary swymi staną cicho za Twoim progiem, by spełnić to, co dotąd było snami. Ciepłem otulmy naszych bliskich i uśmiechnijmy się do siebie. Świąt magia niechaj zjedna wszystkich, niech w domach będzie Wam jak w niebie”
  2. „W ten szczególny czas, gdy narodził się nasz Pan, Jezus Chrystus, wybierając trudy życia na Ziemi od życia w Niebiosach, by nieść nam miłość, wiarę i nadzieję, przyjmij od nas życzenia szczęśliwych, zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia. Niech pośpiech i rutyna dnia codziennego nie zabiją tego, co najważniejsze – miłości”
  3. „Boże Narodzenie. Te dwa słowa budzą w nas ciepłe wspomnienia. Niech to ciepło opromienia wasze życia, wskazując drogę, którą warto się kierować. Przyjmijcie proszę życzenia – zdrowia, miłości i bliskości – bo te wartości są przecież w życiu najważniejsze. Przeżyjcie ten czas wspólnie i i pełni radości”
  4. „Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy Rok”
  5. „Wiary, co góry przenosi, nadziei, która nie gaśnie, miłości w każdej ilości od Bożej Dzieciny”
  6. „Niech w święta w Twym domu zagości mądrość i zgoda, uśmiech i dostatek. Niech przez cały rok nie braknie miłości! Przesyłam uściski i biały opłatek”
  7. „Pokój na ziemi ludziom, a w niebie cisza gwiazd. grają anieli, świat się chlebem dzieli. Świat ma dziś świąteczny blask… Pięknych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!”
czteroosobowa rodzina stoi w salonie w oddali przy oświetlonej choince
fot. unsplash

Należysz do grona osób, które wysyłają życzenia na Boże Narodzenie? Oczywiście lepiej je złożyć osobiście, ale nie zawsze jest ku temu okazja. A jeśli można zrobić to chociażby przez SMS-a, dlaczego z tego nie skorzystać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here