świąteczna kartka DIY
fot. Flickr

Nie musisz korzystać z gotowych rozwiązań, które producenci serwują w sklepach. Jeśli chcesz się wykazać, postaw na samodzielność. Świąteczna kartka DIY jest okazją do tego, aby się sprawdzić. Wcale nie musisz być uzdolniony manualnie, aby zrobić coś, co będzie atrakcyjne dla oka. Tak naprawdę potrzebne są tylko chęci!

Spis Treści

Zrób to sam w domowym zaciszu

Tylko sobie wyobraź: wręczasz komuś prezent w świątecznym papierze do pakowania, a tuż obok niego karteczka, którą własnoręcznie ozdobiłeś. Poczujesz dumę i będziesz chciał się chwalić swoim dziełem.

Świąteczna kartka DIY na miarę Twoich możliwości

Jeśli już zdecydujesz się na to, aby samodzielnie wykonać taką kartkę, nie porywaj się z motyką na słońce. Wiesz, że nie jesteś dobry w wycinanki? Zastąp to czymś innym. Jeśli kaligrafia nie jest Twoją mocną stroną, skorzystaj z gotowych elementów, które możesz przykleić na papier.

świąteczna kaligrafia
fot. Pxfuel

Zainspiruj się, przejrzyj internetowe propozycje i dopiero wtedy zacznij działać

Masz wielką ochotę zrobić coś samodzielnie, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Poszukaj pomocy w sieci. Z pewnością znajdziesz tam coś dla siebie. Przy okazji możesz także wpaść na trop tego, jak zrobić prezenty DIY na Gwiazdkę lub jak udekorować stół na święta. W czasie przygotowań, aby jeszcze bardziej nastroić się do świąt, możesz puścić sobie najpiękniejsze polskie kolędy i oddać się przyjemności tworzenia.

Jakie są rodzaje kartek?

  • Wyklejanka. Skorzystaj z gotowych elementów, które możesz zamówić w sieci lub kupić w lokalnym sklepie. Można dobrać odpowiedni kolor papieru i rozmieścić naklejki tak, jak Ci się to tylko podoba
  • Wycinanka. To propozycja dla tych, którzy są nieco bardziej uzdolnieni i nie chcą korzystać z gotowych elementów. Wytnij dowolny wzór i przyklej go do kartki. A może zdecydujesz się na popularne teraz kartki trójwymiarowe?
  • Z pięknym pismem. Kaligrafia to małe dzieło sztuki. Kto wie, może skrywasz zdolności, o których nie miałeś do tej pory pojęcia? Wyobraź sobie prezent dla mamy na święta z tak pięknym dodatkiem – cudo!
  • Sentymentalna. Do tego, aby wykonać tę kartkę, można użyć np. rodzinnego zdjęcia z wigilijnej kolacji sprzed lat. Na odwrocie niech pojawią się osobiste krótkie życzenia bożonarodzeniowe
  • Z przymrużeniem oka. Do jej stworzenia wykorzystaj śmieszne wierszyki świąteczne, a do tego dodaj świętego Mikołaja, który w stanie wskazującym razem z reniferem zmierza w kierunku jakiegoś domu
Przybory papiernicze
fot. Needpix

Sam już zdążyłeś zauważyć, że świąteczna kartka DIY nie jest ciężka do wykonania

Nie bój się podejść kreatywnie do tego zadania, a zobaczysz, że efekt może przerosnąć Twoje oczekiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here