Soda oczyszczona do prania
fot. pixabay

Soda oczyszczona do prania? Okazuje się, że sprawdza się w tej roli i sprawia, że ubrania są miękkie i pozbawione nieprzyjemnego zapachu. Wiedzieliście o tym? Nie tylko dzięki sodzie oczyszczonej można zadbać o porządek w całym mieszkaniu, ale także wyprać ulubione rzeczy i je odświeżyć. Takie domowe triki to ja rozumiem! Zapoznaj się z tym i zapisz sobie w pamięci, bo naprawdę warto.

Spis Treści

Do czego można wykorzystać sodę oczyszczoną?

Ten genialny produkt można wykorzystać na wiele sposobów. Nie wiesz, jak usunąć tłuste plamy, jak czyścić porcelanę, jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki lub jak powinno wyglądać czyszczenie srebra? Sodę używały już nasze mamy i babcie, a jak wiemy… babcine sposoby są najlepsze na świecie! Jednak nie tylko do tego można jej użyć.

ręczniki włożone do otwartej pralki w kolorze srebrnym
fot. pixabay

Soda oczyszczona do prania – jak jej używać?

Przyda się w czasie wielu sytuacji i nie tylko, gdy będziesz chciała zadbać o białe rzeczy. Zaciekawiona? Przechodzimy do działania!

Nieprzyjemny zapach:

Na pewno znacie to uczucie, gdy mimo prania ubranie i tak niezbyt przyjemnie pachnie? Możesz tego uniknąć, stosując 1/2 szklanki sody oczyszczonej, którą dołożysz do płukania. Dzięki temu trikowi szybko poczujesz różnicę. i już nigdy więcej nie wypierzesz ubrań bez sody.

Mocniejsze działanie proszku do prania:

Jeśli używasz proszku do prania, dodaj do niego 1/2 szklanki sody oczyszczonej, a dzięki temu uzyskasz nie tylko śnieżnobiałe ubrania, ale sprawisz, że te kolorowe będą miały jeszcze bardziej intensywny kolor. Jakby tego jeszcze było mało, plamy znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Usuniesz szybko plamy z potu i smoły:

Jeśli Twoje ubrania mają plamę, której nie możesz się w żaden sposób pozbyć, spróbuj zrobić pastę z 4 łyżek sody oczyszczonej i szklanki ciepłej wody. Nałóż ją na problematyczne miejsce i pozostaw na kilka godzin. Później rzecz normalnie wypierz tak jak robiłaś to do tej pory.

Ubranka dla dzieci:

Wszyscy wiemy, że ubranka dla niemowląt przed założeniem muszą być wyprane. Lekarze zalecają, aby nie robić tego przy użyciu zwykłego proszku do prania, ponieważ może wywołać alergię i podrażnienie na delikatnym ciele dziecka. Co zrobić zamiast tego? Najlepiej użyć do tego łagodnych płatków mydlanych, dodając jednak do nich 1/3 szklanki wypełnionej sodą oczyszczoną. Przed użyciem jednak warto porozmawiać z lekarzem dermatologiem i dowiedzieć się, czy taki sposób jest dobry dla Twojego dziecka.

nogi kobiety w dżinsach wystają z ogromnej pralki w pralni
fot. pixabay

Jaki Ty masz sposób na sodę oczyszczoną? Do czego najczęściej jej używasz?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here