Sushi

Egzotyczna kuchnia w naszym kraju cieszy się wielką popularnością. Zresztą nie tylko egzotyka jest w cenie, ale także inne przysmaki, np. kuchnia włoska, francuska, czy np. tajlandzka. Czy sushi jest warte uwagi? Takie restauracje, jak https://www.takushisushi.pl/ kuszą swoją wyjątkową ofertą. Tylko że jedzenie surowej ryby nie każdej osobie kojarzy się z czymś miłym. Czy sushi jest zdrowe?

Spis Treści

Smaczne i lekkostrawne danie

Sushi znane jest od wielu lat. Początki tego japońskiego dania sięgają wiele wieków wstecz. Tylko że w obecnej formie sushi znane jest „dopiero” od dwustu lat. O czym dokładnie jest mowa? O krążkach, które przygotowane są z gotowanego ryżu. On to zaprawiony jest octem ryżowym. „Współczesne” sushi to także wypełnienie. W nim to znajdują się algi surowa ryba (rzadko kiedy jest ona gotowana) lub owoce morza. Niekiedy w środku można znaleźć również gotowane warzywa. Całość podawana jest z sosem sojowym, ostrym chrzanem lub marynowanym imbirem. Dodatki wybiera się według uznania.

Zdrowo i pożywnie

Sushi jest nie tylko smacznym lekkostrawnym i pożywnym daniem, ale także bogatym w różne, cenne składniki. Podstawą tego japońskiego dania są ryby, które są źródłem:

  • białka,
  • nienasyconych kwasów tłuszczowych,
  • witaminy D,
  • witaminy z grupy B,
  • selenu.

Ryż to najlepsze źródło węglowodanów złożonych, które są potrzebne organizmowi człowieka. Wśród tych najważniejszych węglowodanów można wymienić witaminy C, z grupy B, E, a także białko.

Do zawijania sushi używane są wodorosty nori. Są one bardzo zdrowe dla wszystkich. One również są źródłem wielu cennych składników, w tym, chociażby witamin, minerałów, białka, węglowodanów. W nori znajduje się również jod, który korzystnie wpływa na tarczycę, a dokładnie na pracę tego narządu.

W środowisku mówi się, że to właśnie sushi jest tą potrawą, która zapewnia Japończykom długowieczność. Czy tak faktycznie jest? Można to sprawdzić. Regularne spożywanie tego japońskiego, tradycyjnego dania, może korzystnie wpłynąć na odporność człowieka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here