Syrop z cebuli jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na walkę z przeziębieniem. Od lat korzystały z niego nasze babcie i za każdym my do niego wracamy, gdy inne metody nie przynoszą rezultatów. Jak zrobić syrop z cebuli? Co jest ważne w przygotowaniach?
Spis Treści
W czym pomaga syrop z cebuli?
Naturalne metody na przeziębienie sprawiają, że w wielu przypadkach nie trzeba sięgać po antybiotyki. Już Egipcjanie wiedzieli, jakie właściwości ma cebula. Dziś korzystamy z niej nie tylko w kuchni, ale także w walce z wirusami i bakteriami.
Szczególnie warto skupić się na tym, że syrop z cebuli walczy z nieżytem błon śluzowych, niweluje ból gardła i wzmacnia organizm. Przy okazji działa wykrztuśnie, a także dezynfekuje gardło. Zatem jeśli walczysz z kaszlem, zarówno tym mokrym i suchym, śmiało możesz sięgnąć po syrop.

Syrop z cebuli – jak zrobić?
Aby działanie było jeszcze bardziej skuteczne, przygotuj domowy antybiotyk z wykorzystaniem czosnku. Czego potrzebujesz?
- 4 sztuki średniej wielkości cebule
- 4 ząbki czosnku
- 8 do 10 łyżek cukru
Jak przygotować cebulowy syrop?
- Czosnek i cebulę umyj dokładnie i obierz
- Cebulę pokrój w drobne plasterki lub paseczki i ułóż jakąś część cebuli na dnie słoika, przekładając je posiekanym czosnkiem posypanym cukrem. Po tym wykonaj tę samą czynność. Powtarzaj aż do wykorzystania produktów
- Słoik odłóż w ciepłe miejsce, które nie będzie narażone na słońce
- Obserwuj, jak zachowuje się Twoja mikstura. Syrop będzie gotowy do spożycia, gdy puści się z niego sok. Z reguły taka czynność nie powinna zająć więcej niż kilka godzin. Oczywiście może to trwać krócej lub dłużej (wiele zależy od rodzaju cebuli)
- Syrop możesz przez sitko przelać do innego naczynia lub wypijać kilka łyżek wprost ze słoika
Jak często możesz stosować syrop? Z reguły zaleca się, aby pić 3-5 łyżek dziennie. W związku z tym, że syrop jest wykrztuśny, nie stosuj go tuż przed snem. Ostatnią łyżkę weź cztery godziny przed snem. Recepturę można przechowywać nawet przez dwa tygodnie w ciemnym miejscu. Możesz także przetrzymywać go w lodówce.

Domowe sposoby na przeziębienie
Czy jest coś bardziej skutecznego od babcinych sposobów na walkę z przeziębieniem? Sięgasz tylko po sprawdzone produkty i masz pewność, jak specyfiki są przygotowane. Oczywiście, zanim podejmiesz samodzielnie jakiekolwiek kroki, najlepiej skonsultuj to z lekarzem, gdyż nieodpowiednia suplementacja lub niewłaściwe korzystanie z domowych trików na przeziębienie mogą być szkodliwe.