Wesele w tygodniu
fot. Pixabay

Wesele w tygodniu może być świetną alternatywą dla wszystkich tych, którzy nie chcą organizować przyjęcia w weekend. Taka forma ma bardzo dużo plusów, a my przedstawimy Wam tylko kilka zalet. Warto się w przyszłości nad tym zastanowić, jeśli nie chce się przepłacać, a jednak ciągle marzy się o ślubie z ukochaną osobą!

Spis Treści

Dlaczego ślub w tygodniu?

W czasie ślubnych przygotowań na pewno wśród zakochanych pojawia się rozmowa na temat tego, w jaki dzień i w jaki miesiącu powinno odbyć się wesele. Według ślubnych przesądów nie powinno się pobierać w miesiącu, który w nazwie nie ma literki „r”. Jeszcze inni mówią, że jeśli przyjęcie weselne, to tylko w sobotę.

Coraz częściej jednak można spotkać się z tym, że Młodzi wybierają nie tylko piątek, ale także inne dni tygodnia, które cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Przemawia za tym wiele czynników – nie tylko finansowych. Oczywiście to kwestia mocno indywidualna, dlatego warto wziąć pod uwagę każdą możliwość. Z całą pewnością wybierzecie termin, który spełni Wasze oczekiwania!

blondynka w sukni ślubnej wtula się w mężczyznę w czarnym garniturze
fot. Pixabay

Wesele w tygodniu – 5 zalet

Zacznijmy od tego, że wiele par boi się, że jeśli zaprosi gości na wesele w tygodniu, to… nie dostaną prezentów ślubnych tak okazałych, jakby to było wesele w weekend. No cóż, tutaj pewności nie ma, ale z reguły zaproszone osoby nie zawodzą i stają na wysokości zadania. Jednak musisz uprzedzić ich stosunkowo wcześnie, dlatego zaproszenia ślubne muszą być dokładnie opisane!

  1. Oszczędność pieniędzy – to chyba jeden z najważniejszych elementów. Przyjęcie w tygodniu będzie zdecydowanie tańsze od tego organizowanego w weekend
  2. Większy wybór dekoracji/atrakcji – w tygodniu na pewno będzie większy wybór dodatków i usług! Chcecie super dj-a, który w weekendy jest zajęty? W tygodniu może mieć czas! Piękna ścianka do robienia zdjęć? Proszę bardzo!
  3. Dni ustawowe wolne i święta – czasem w tygodniu wypadają dni wolne od pracy i to świetna okazja, aby dzień przed zorganizować wesele
  4. Kameralne przyjęcie – musicie brać pod uwagę to, że wiele osób odmówi, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło! Mniejsze przyjęcie oznacza kameralne spotkanie w gronie najbliższych
  5. Oryginalnoś – na pewno taka data sprawi, że jeszcze wiele tygodni po Waszym weselu będzie się o nim mówiło!
para młoda na schodach starego zamku
fot. Pixabay

Oczywiście nie zapominajcie o tym, że tego dnia nie obowiązuje Was inny dress code! Bez dwóch zdań możecie założyć suknię ślubną, smoking, a sala weselna może wyglądać jak z bajek Disneya. Dekoracje ślubne to w końcu jeden z najważniejszych elementów tego dnia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here