całująca się młoda para
fot. pixabay

Ślubne przygotowania powinny zacząć się stosunkowo wcześnie. Najlepiej planować już rok przed ceremonią. Choć brzmi to absurdalnie, za chwilę się przekonasz, że wcale takie nie jest! Ślub to nie tylko suknia ślubna, garnitur i zaproszeni goście. To cała masa innych rzeczy, o których trzeba pamiętać stosunkowo wcześnie.

Spis Treści

Powiedziałeś „A”, powiedz i „B”!

Oczywiście można być narzeczeństwem bardzo długo, ale chyba większość osób dąży do tego, aby skończyło się to ślubem. W miarę szybko zacznij zatem ślubne przygotowania, aby ze wszystkim zdążyć. Czas jest baaaardzo cenny! Najważniejsze jest to, aby być dobrze zorganizowanym i wiedzieć, jak umiejętnie wykorzystać budżet. Co zrobić w pierwszej kolejności? Co można zostawić na sam koniec?

Kiedy zacząć ślubne przygotowania?!

Pary najczęściej zaczynają działać 12 miesięcy przed wydarzeniem, ale przecież można zrobić to nieco wcześniej. Z roku na rok coraz ciężej bowiem wynająć salę weselną, a chyba nie chcielibyście zostać na lodzie?

Ślubne przygotowania
fot. pixabay

Ślub to organizacja

Bez odpowiednio przygotowanej listy możesz zapomnieć o tym, że wszystko pójdzie po Twojej myśli. Zacznijmy od rzeczy, które powinniście zrobić w pierwszej kolejności, najlepiej od 12 do 18 miesięcy przed ślubem.

Goście

Z reguły intuicyjnie narzeczeni sami zaczynają od tego swoje działania ślubne – i bardzo dobrze! Jeśli będziecie wiedzieć, ile osób wstępnie pojawi się na uroczystości, będziecie mogli przejść do kolejnych punktów. Od tego zależy ilość zaproszeń ślubnych, winietek, wielkość sali weselnej czy tortu na wesele. Taką listę powinniście skonsultować ze swoimi rodzicami, ale pamiętajcie, że do Was należy ostatnie słowo.

Lokal

Na pewno z opowieści znacie historie o tym, jak długo czeka się na idealną salę weselną, która nie tylko pomieści gości, ale spełni także oczekiwania pary młodej. Z czym to się wiąże? To drugi krok zaraz po ustaleniu listy gości. Musicie osobiście wybrać się w kilka miejsc, aby na żywo zorientować się, który lokal podoba Wam się najbardziej, a w którym nie czujecie się zbyt dobrze. Niektóre pary już w momencie oglądania sali mają w głowie pomysł na to, jaki charakter będzie mieć wesele. Dla wesela w stylu boho ważne jest to, aby był ogród. Z kolei wesele glamour to przede wszystkim szyk i elegancja. Pamiętajcie, że inaczej wszystko będzie wyglądać, gdy dojdą dekoracje ślubne. Najlepiej także znaleźć lokal blisko kościoła lub urzędu, jeśli bierzecie ślub cywilny.

Menu

Powinno być uniwersalne, czyli takie, które sprawdzi się i w przypadku osób starszych, ale także i dzieci. Nie próbujcie na siłę stawiać na wyszukane danie, ponieważ może to się skończyć tak, że połowa zebranych gości wyjdzie z wesela głodna, a tego chyba byście nie chcieli, prawda? Pamiętajcie o osobach, które nie jedzą mięsa – dla nich także powinno pojawić się coś na stole. W tym miejscu także warto pochylić się nad tortem. Zamówcie odpowiednią wielkość i dopasujcie go do charakteru wesela.

panna młoda i pan młody
fot. pikrepo

Muzyka

Tego nie może zabraknąć! To, czy zamówicie Dj-a, czy wybierzecie orkiestrę, zależy od Waszych preferencji i od budżetu, którym dysponujecie. Miejcie jednak na uwadze to, że nie każdy jest na tyle odważny, aby wyjść na parkiet i zacząć po prostu tańczyć. Dlatego najlepiej opłacić wodzireja, który poprowadzi nie tylko zabawy weselne, ale także zachęci do tańca.

Fotograf

To także musi być profesjonalista, który będzie wiedział, jak sfotografować gości, ale i suknię ślubną z welonem. Musi być w miarę elastyczny i otwarty na propozycje. Wiele osób decyduje się osobno na kamerzystę, aby mieć dwie odrębne pamiątki. Niektóre panie decydują się także na utrwalenie wieczoru panieńskiego.

Atrakcje dla gości

Jeśli chcecie czymś zaskoczyć, powinniście zainteresować się tym stosunkowo wcześnie. Marzycie o fotobudce? Sprawdźcie dostępność i ceny. Być może bardziej będzie się opłacało zamówić ją z innego miasta? Bierzcie wiele czynników pod uwagę. Jeśli na waszym weselu będzie dużo dzieci, powinniście zapewnić im odpowiednią rozrywkę. Dobry animator sprawdzi się w tej roli idealnie! Często takie informacje przekazywane są drogą pantoflową. Warto to mieć na uwadze.

Ślubne przygotowania dzielone na pół

Jest to dość ważne, ponieważ nikt sam ze sobą nie bierze ślubu 😁 Dlatego też nie zrzucajcie na siebie obowiązków, a najzwyczajniej w świecie się nimi podzielcie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here