wierszyki na halloween
fot. pexels

Wierszyki na Halloween to nieodzowny element zabawy na Halloween. Bez nich ciężko sobie wyobrazić wygłupy z najmłodszymi. Im sprawisz radość, a przy okazji poćwiczycie zapamiętywanie! Jeśli masz w domu przedszkolaka, wybierz takie rymowanki, które są krótkie i łatwe. Uczniowi możesz zdecydowanie podnieść poprzeczkę i dać mu się wykazać. Nie próbuj jednak robić tego na siłę. To ma być w końcu kreatywna zabawa, a nie lekcja z rodzicami 😊

Spis Treści

Zabawa w domu lub w większym gronie

Na Halloween wiele dzieci czeka z nadzieją. Liczą, że uda im się zdobyć wiele smakołyków, a przy okazji namówią rodziców na bal przebierańców. Najmłodsi tego dnia są aktywni i chcą oddać się zabawie, dlatego nie możesz bagatelizować ich potrzeb. Przygotuj nie tylko przebranie na Halloween dla chłopca lub przebranie na Halloween dla dziewczynki, ale postaw także na kreatywny czas. Wierszyki sprawdzą się do tego genialnie! Wpleć je także w zadania, które maluchy będą mieć do wykonania i wynagradzaj je, jeśli dobrze im pójdzie.

dwie dynie z wyciętymi złowrogimi minami pod osłoną nocy
fot. pexels

Wierszyki na Halloween, które łatwo zapamiętać

Już na kilka dni przed Halloween wydrukuj kilka wierszyków. Najpierw przeczytaj je swojemu dziecku i pozwól, aby to ono wybrała taką rymowankę, która jego zdaniem jest najfajniej brzmi.

  • Gospodyni domu dba o domowników. Jeśli nie dasz słodyczy, to spotka Was psikus!
  • My jesteśmy straszne zmory. Bardzo groźne z nas upiory. Jeśli nie chcesz się nas bać, musisz nam cukierka dać
  • Nawiedzamy dzisiaj domy w upiornym nastroju. Lepiej nas nie złościć i dać łakocie w słoju!
  • Duchy, zjawy i upiory. Diabły, strzygi, inne zmory. Dzisiaj ze swych grobów wstają i do Twoich drzwi pukają. Jeśli nie chcesz ich się bać, musisz im słodycze dać
  • W tym dniu przebrać się chcę za czarownicę, która ciągle śmieje się, bądź za diabła, który ciągle gania nas. Uważaj, bo dziś Halloweenowy nadszedł czas!
  • Czarów, strachów jest to dzień. Każdy straszy nas dziś cień. Wszędzie zmory zaglądają, co poniektórych zjadają. Pająk łapkę tu wystawi. Wiedźma w piecu dzieci spali. Strachu Ci napędzą sporo, popamiętasz mała zmoro!
  • Halloween to święto, które dzieci kochają, choć pod łóżka się wtedy chowają. Nie pozwól im się tego dnia nudzić, to rano szybko nie będą się budzić!
  • Daj cukierka dla nas kolego, a zapomnimy rozlać Ci w kuchni mleko. My jesteśmy mały duchy, które zjadają okruchy!
dziecko przebrane za ducha siedzi na łóżku w ciemnym pokoju z żaluzjami
fot. pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here