oświadczyny w domu
fot. pixnio

Oświadczyny w domu to dobry pomysł na to, aby zapytać ukochaną o to, czy spędzi z Tobą resztę życia. Zasady savoir-vivre nie wykluczają tej metody i nie demonizują jej w żaden sposób – zatem odetchnąć mogą wszyscy ci, którzy martwią się o to, czy aby na pewno zaręczyny w domowym zaciszu będą idealne dla romantyczki.

Spis Treści

Czego pragną kobiety?

Romantyczne oświadczyny wcale nie muszą oznaczać podróży do Paryża, nad morze czy w góry. Owszem, wiele pań żyje wyobrażeniami z komedii romantycznych i marzą o tym, aby ich ukochany założył im pierścionek zaręczynowy w przecudnych okolicznościach przyrody, ale gdy przyjdzie zmierzyć się z życiem realnym, wiele kobiet pozostaje realistkami. Nie muszą to być także oświadczyny w walentynki z serduszkami w tle. Szczerze mówiąc, lepiej postawić na klasykę niż szukać urozmaiceń na siłę. Oryginalny sposób na oświadczyny nie zawsze jest gwarancją sukcesu!

Jaką biżuterię wybrać?

Wielu panów także pochyla się nad tym problemem. W tym przypadku nie pomogą uniwersalne porady znalezione w Internecie. Każda kobieta jest inna. Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy? Można oczywiście kierować się sercem, ale lepiej wcześniej zaobserwować, co podoba się Twojej dziewczynie. Możesz także zadać kilka pytań, które mogłyby Ci podpowiedzieć co nieco. Pamiętaj, że pierścionek zaręczynowy to biżuteria na całe życie i warto, żeby Twoja ukochana nosiła ją z chęcią 😛

kobieta trzyma w dłoni pierścionek zaręczynowy
fot. pxhere

Oświadczyny w domu – czy to dobry pomysł?

Jak najbardziej! Nie musisz angażować w zaręczyny szeregu ludzi, nie muszą to być oświadczyny w kinie, w górach, na wakacjach ze znajomymi czy w czasie wyjazdu we dwoje. Mało tego, może zdarzyć się też tak, że nie będziesz tego planować i nagle, gdy będziecie leżeć w łóżku, Ty nagle poczujesz nieodpartą ochotę na to, aby zadać to jedno z najważniejszych pytań w życiu. I co wtedy zrobisz? Oświadczyny bez pierścionka także się liczą!

Z rodzicami czy bez?

Oczywiście, wedle starego zwyczaju i tradycji, mężczyzna powinien poprosić o rękę ojca swojej wybranki serca, a jej mamie powinien kupić kwiaty. Wprawdzie zdarzają się takie sytuacje, ale powoli się od nich odchodzi, ustępując miejsca bardziej intymnym zaręczynom. Nie każdy jest w stanie zadać tak osobiste pytanie przyszłemu teściowi. Jeśli natomiast chcesz udowodnić coś sobie i Twoim bliskim, ubierz się odświętnie, kup bukiet najpiękniejszych kwiatów i wybierz się w odwiedziny do rodziców Twojej dziewczyny.

Pamiętaj jednak, że niczego NIE MUSISZ. Ewentualnie MOŻESZ. Nie pozwól sobie na to, aby ktoś wymuszał na Tobie tę decyzję i próbował Ci wmówić, że teraz w modzie są szalone oświadczyny. Bzdura 😉 To jest Wasza chwila, którą macie zapamiętać na zawsze. Oświadczyny w domu mogą być najpiękniejsze na świecie ❤

dwie dłonie splecione na jednej widnieje pierścionek zaręczynowy
fot. pxhere

Jak wspominacie swoje zaręczyny? Czym zaskoczył Was ukochany?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here