Czy w wigilię są czynne sklepy
fot. needpix

Czy w wigilię są czynne sklepy? Choć z pozoru odpowiedź na to pytanie jest prosta, to i tak 24 grudnia niektórzy z nas nie wiedzą, czy mają jeszcze szansę kupić prezenty pod choinkę na ostatnią chwilę. Oczywiście jeśli możemy coś zasugerować – takie zakupy lepiej robić kilka dni, a nawet tygodni przed świątecznym szaleństwem.

Spis Treści

Czy można liczyć na to, że 24 grudnia sklepy będą otwarte?

Na pewno zdarzyło Ci się niejeden raz przeżyć mały horror w kuchni, gdy zapomniałeś kupić wszystkie składniki niezbędne do wigilijnej kolacji. Panika. Strach. Jak dokończysz przygotowania bez niezbędnych produktów?! Spokojnie, są miejsca, w których kupisz najpotrzebniejsze rzeczy.

duża choinka w centrum handlowym
fot. publicdomainpictures

Czy w wigilię są czynne sklepy?

Możesz być spokojny – uda Ci się kupić coś na ostatnią chwilę, ale nie przeciągaj tego w nieskończoność. Sklepy będą czynne 24 grudnia, ale nie będą otwarte w takich godzinach jak zwykle. Czas ten zostanie skrócony. Czego w takim razie można się spodziewać po największych marketach?

  • LIDL. Sklepy czynne do godziny 12:30 w Wigilię. Jeśli chodzi o 25 oraz 26 grudnia, będą zamknięte
  • AUCHAN, TESCO, KAUFLAND, CARREFOUR, BIEDRONKA. Sklepy czynne do godziny 13:00 w Wigilię. Jeśli chodzi o 25 oraz 26 grudnia, będą zamknięte
kokarda na choince
fot. piqsels

Już znasz odpowiedź na pytanie dotyczące tego, czy w Wigilię są czynne sklepy

Nie staraj się jednak zostawiać wszystkiego na jedną chwilę, bo może się okazać, że nie wszystkie produkty, którymi jesteś akurat zainteresowany, będą na sklepowych półkach. Najprawdopodobniej większość sklepów nie zrobi zapasów na wolne dni, bo i po co? Z tego też powodu powinieneś wcześniej pomyśleć o zaopatrzeniu się w niezbędne rzeczy.

Staraj się także nie szukać w tym dniu podarunków dla najbliższych – towar może być przebrany, a Ty wpadniesz w złość, że nie kupiłeś tego, co chciałeś. Prezent dla mamy na święta lepiej wybrać wcześniej. Nie łudź się także, że wybierzesz idealny świąteczny papier do pakowania. Nie odkładaj wszystkiego na 24 grudnia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here