aromatyczna kąpiel
fot. pixabay

Aromatyczna kąpiel to podstawa, jeśli chodzi o domowe SPA. Dzięki niej relaksujesz się, nawilżasz skórę i wprowadzasz w pozytywny nastrój. Wystarczy tylko 20 minut, aby naładować baterię. To może być także świetny prezent dla romantyczki, która miała ciężki w dzień pracy lub spotkały ją nieprzyjemności. Chyba nie musimy dodawać, że zapunktujesz w jej oczach jeszcze bardziej? 😊 Kąpiel w wannie to także bardzo dobry sposób na to, jak radzić sobie ze stresem.

Spis Treści

Aromatyczna kąpiel, czyli jesteś tego warta!

Nie odkładaj siebie na później, ponieważ musisz wiedzieć, że takie małe radości na co dzień są bardzo ważne. Nie odmawiaj ich sobie, a zobaczysz, że szybko na Twojej twarzy pojawi się uśmiech. Taka mała rada od nas – nie pozwalaj sobie na tę chwilę dla siebie tylko przed wielkim wyjście lub w czasie np. walentynek. Stwórz sama dla siebie małe święto i celebruj czas ze sobą np. raz w miesiącu.

dwie białe świeczki palące się na wiklinie obok dwóch żółtych kwiatków
fot. pexels

Aromatyczna kąpiel na troski

Zapachy, które będą unosić się w czasie kąpieli także wpływają kojąco… na duszę! Jeśli zdecydujesz się na taką chwilę dla siebie, zadbaj o detale. Rozstaw świeczki, puść ulubioną muzykę (może to będzie coś relaksującego, a może to będą piosenki z filmów romantycznych). Zadbaj o siebie! Co możesz dodać do wody, aby pięknie pachniało? Możesz skorzystać z kul do kąpieli DIY, ale większość osób, która decyduje się na takie domowe SPA, wybiera olejki eteryczne. Wybierz jeden z zapachów i rokoszuj się cennymi minutami.

  • Lawendowy. Dzięki niemu kąpiel będzie miała charakter wręcz terapeutyczny. Zrelaksujesz się i odprężysz
  • Cytrusowy, jaśminowy, rozmarynowy, szałwiowy. Możesz wymieszać je dosłownie po kropelce, ale możesz też postawić na jeden z nich. Zapach wpływa na dobrą energię i siłę do działania
  • Goździkowy, geraniowy, ylang ylang, z drzewa sandałowego. To rozwiązanie dla tych, którzy chcą nastroić się przed randką
  • Melisowy, szałwiowy, neroli. Dla tych, którzy mają problem ze snem.

Aromatyczna kąpiel to nie tylko olejki eteryczne. Do wanny możesz dodać także kilka kropelek oleju rycynowego, który zadba o nawilżanie skóry. W końcu pielęgnacja ciała jest bardzo ważna!

Aromatyczna kąpiel… to nie wszystko!

W czasie, gdy będziesz słuchać ulubionej muzyki i relaksować się przy delikatnym świetle świec, możesz w międzyczasie skorzystać z domowych maseczek na twarz, które wcześniej sobie zrobisz. Jeśli akurat nie masz takiej ochoty, możesz wykonać masaż twarzy lub jogę twarzy. Leżąc w wannie, wykonywanie tych czynności będzie tylko przyjemnością.

Po kąpieli warto zrobić masaż całego ciała lub znów skorzystać z kosmetyków DIY. Jakich? Idealnym zakończeniem będzie wsmarowanie w ciało peelingu kawowego, peelingu solnego lub domowego peelingu cukrowego. Na koniec zmyj letnią wodą, wytrzyj się delikatnie i wsmaruj ulubiony balsam.

WAŻNE!

Pamiętaj skonsultować z lekarzem, jeśli nie wiesz, czy możesz brać regularnie aromatyzowane kąpiele. Jeśli masz alergię lub problemy skórne, najlepiej o zdanie zapytać fachowca.

naturalne mydła w kolorze pastelowym
fot. pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here