filmy na halloween
fot. pixabay

Filmy na Halloween to pozycja obowiązkowa, jeśli lubisz mroczny klimat. Wybierz najlepsze horrory lub thrillery, które trzymają w napięciu do ostatniej sekundy i sprawiają, że na pewno będziesz spać przy zapalonym świetle. To nie jest czas na komedie romantyczne i ckliwe historie! Ma się dziać dużo, a my mamy czuć, że pot spływa nam po karku z emocji. Jeśli tak jak my lubisz horrory, zapraszamy Cię na wycieczkę po meandrach kinematografii, w których odnajdziemy kultowe filmy na Halloween.

Spis Treści

Czy horror jest dobry na spotkanie z drugą połówką?

To wszystko zależy od tego, jak dobrze się znacie. Naszym zdaniem to może być dobry sposób na randkę, ale tylko wtedy, gdy mniej więcej wiesz, jaki gust filmowy ma Twoja partnerka lub partner. Jeśli wiesz, że Twoja dziewczyna jest zadeklarowaną fanką romantycznych historii ze szczęśliwym zakończeniem, nie funduj jej emocjonalnego rollercoastera, zapraszając ją na film o duchach. Miej serce! 😉 Gatunki filmowe są nie tylko po to, aby pomóc w nazewnictwie krytykom filmowym 😃

dynia z wyciętą twarzą, z której wydobywa się dym
fot. pixabay

Filmy na Halloween – 10 propozycji, które wbijają w fotel

Dzielimy się z Wami filmami wartymi obejrzenia, które sprawdzą się tylko, gdy masz naprawdę mocne nerwy!

  1. „1408”, reż. Mikael Håfström. Mroczny film, w którym ciężko dojść do tego, co jest jawą, a co snem. Ekranizacja książki Stephena Kinga, który dobrze wie, jak wprowadzić widza w ślepy zaułek. Do tego fenomenalna gra aktorska Johna Cusacka.
  2. „American Psycho”, reż. Mary Harron. Choć nie mamy tutaj do czynienia ze złymi duchami, to możesz być pewien, że czeka Cię jazda bez trzymanki. Egocentryczny biznesmen daje się ponieść żądzy pieniądza, kultu ciała i… chęci zabijania.
  3. „Uciekaj”, reż. Jordan Peele. Czegoś takiego w kinie dawno nie było. Fabuła wodzi Cię za nos, aby w pewnym momencie dokonać twistu i wszystko zmienić w sposób, którego większość widzów z całą pewnością się nie spodziewała.
  4. „Blair Witch Project”, reż. Daniel Myrick, Eduardo Sánchez. Mimo że film ma już swoje lata, można śmiało o nim powiedzieć, że to klasyka gatunku. Grupa znajomych znajduje się w lesie, z którego nie mogą wyjść. Pod osłoną nocy dzieją się tam niewytłumaczalne rzeczy.
  5. „Amityville”, reż. Andrew Douglas. Historia oparta na prawdziwych zdarzeniach, które miały miejsce kilkadziesiąt lat temu w USA. Chłopak zamordował całą swoją rodzinę, ponieważ tak kazały mu głosy. To jednak nie jest koniec koszmaru.
  6. „Dziecko Rosemary”, reż. Roman Polański. Na tej liście nie mogłoby zabraknąć hitu kinowego sprzed lat. Produkcja Polaka odbiła się szerokim echem. Młoda kobieta zachodzi w ciążę, gdy nagle jej dom zaczynają regularnie odwiedzać obcy ludzie, a mąż okazuje się, że… zawarł pakt z diabłem.
  7. „Egzorcysta”, reż. William Friedkin. Przerażająca opowieść o dziewczynce, którą opętały diabelskie moce. Historia, która stała się podwaliną dla wielu innych dzieł filmowych.
dom i drzewa na tle dużego czerwonego słońca
fot. pixabay

A tak swoją drogą, czy Wasze dzieci obchodzą to święto i się przebierają? Macie już przebranie na Halloween dla dziewczynki lub przebranie na Halloween dla chłopca?

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala21/domains/e-warsaw.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here