Komedie romantyczne
fot. pikrepo

Komedie romantyczne potrafią rozluźnić atmosferę i sprawić, że w jednej chwili poprawia się człowiekowi humor. Idealnie sprawdzają się, gdy po ciężkim dniu przychodzi się do domu i chce się zobaczyć coś lekkiego, przyjemnego i śmiesznego. Wtedy szukasz w pamięci tytuły, które kiedyś polecali Ci znajomi i nagle… Orientujesz się, że nic nie pamiętasz. Nie musisz jednak się tym przejmować, bo od pomocy w tej chwili jesteśmy my!

Spis Treści

Komedie romantyczne – na jaką okazję?

Nie wstydź się tego, jeśli lubisz taki gatunek filmowy! Twoje koleżanki, siostra lub mama może też podzielają Twoje hobby? Spróbuj połączyć te elementy ze sobą. W jaki sposób? Pomyśl, że zaproszenie do kina na komedię romantyczną może być dobrym prezentem dla romantyczki, prezentem dla mamy na święta lub na osiemnastkę. Wiecie gdzie jeszcze może się sprawdzić? Czemu nie zorganizować wieczoru panieńskiego, w czasie którego oglądałybyście ulubione filmy przyszłej panny młodej? Każdy powód jest dobry do tego, aby obejrzeć coś miłego dla oka!

dziewczyna je popcorn
fot. pikrepo

Jakie komedie romantyczne sprawdzą się zawsze?

Oczywiście takie ze szczęśliwym zakończeniem, w których zwycięża dobro i miłość. Takie, przy których możesz się odprężyć i wyobrazić sobie, że to Ty jesteś główną bohaterką, o którą walczy przystojny bohater. Dużo potrafią zdziałać piosenki z filmów romantycznych, dzięki którym potrafimy być w euforycznym stanie jeszcze długo po obejrzeniu filmu. No dobrze, to co w takim razie oglądać w ciemno?!

 1. „Czas na miłość”, reż. Richard Curtis
 2. „Totalna magia”, reż. Griffin Dunne
 3. „Jak stracić chłopaka w 10 dni”, reż. Donald Petrie
 4. „Czego pragną kobiety”, reż Nancy Meyers
 5. „500 dni miłości”, reż. Marc Webb
 6. „Notting Hill”, reż. Richard Mitchell
 7. „O północy w Paryżu”, reż. Woody Allen
 8. „Zakochany Szekspir”, reż. John Madden
 9. „Dziennik Bridget Jones”, reż. Sharon Maguire
 10. „Kiedy Harry poznał Sally”, reż. Rob Reiner
 11. „To właśnie miłość”, reż. Richard Curtis
 12. „Cztery wesela i pogrzeb”, reż. Richard Curtis
 13. „Pretty Woman”, reż. Garry Marshall
 14. „Love, Rosie”, reż. Christian Ditter
 15. „Dwa tygodnie na miłość”, reż. Marc Lawrence

Warto jednak pamiętać, że filmy romantyczne z reguły mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Czy kiedykolwiek któraś koleżanka powiedziała Wam, że spotkała wymarzonego chłopaka w czasie zakupów na straganie? Film jest fikcją, a rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej i dlatego nie oczekujcie od swoich partnerów tego, że będą zachowywać się tak jak główni bohaterowie z komedii romantycznych. To się po prostu nie dzieje 😜 No chyba, że jesteśmy w błędzie i któraś z Was nas do tego przekona!

para je popcorn i ogląda telewizję
fot. pikrepo

Ale panowie, Wy także oglądajcie takie filmy! Dzięki nim możecie się zainspirować i znaleźć oryginalny sposób na oświadczyny. Niech nie tylko najlepsze horrory będą w Waszej domowej filmotece 😉 Zaufajcie nam! Wasze partnerki będą zaskoczone, gdy nagle zrobicie coś rodem z komedii romantycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here