Golenie nóg
fot. Pexels

Golenie nóg może wydawać się prostą czynnością, ale wszystkie kobiety wiedzą, że często dochodzi do podrażnień, które nie tylko są problematyczne, ale także źle wyglądają. Jak zadbać o skórę? Jak sprawić, aby włosy nie wrastały? Dziś dzielimy się z Wami cennymi poradami, które powinna zapamiętać każda z nas.

Spis Treści

Jak usuwać włoski z nóg?

Oczywiście nie tylko za pomocą maszynki do golenia możesz pozbyć się niechcianych włosków. Wiele pań wybiera epilację laserową, krem do depilacji lub wosk. Przyznać jednak trzeba, że najszybszym sposobem jest właśnie samodzielne golenie nóg, które nie zawsze kończy się happy endem.

Przy złym użyciu maszynki do golenia, goleniu na sucho lub bez odpowiednich produktów, możesz doprowadzić do podrażnienia, a włoski mogą zacząć wrastać w skórę. Jak sobie z tym poradzić?

nogi w czerwonych szpilkach i w różowej spódniczce
fot. Pexels

Golenie nóg, czyli co robisz źle?

Wiele osób zapomina, jak ważne jest właściwe przygotowanie skóry. Liczy się przede wszystkim dobre nawilżanie (regularne!), ogólna pielęgnacja ciała, a także stosowanie scrubów do ciała. W tej roli sprawdzą się: domowy peeling cukrowy, peeling kawowy lub peeling DIY. Pamiętaj jednak, aby nie używać scrubu tuż przed samym goleniem, ponieważ skóra może być podrażniona. Jak często stosować peeling? Najlepiej robić go raz w tygodniu.

Kolejnym błędem, który jest często powtarzany, jest golenie w biegu… na sucho lub przy użyciu samej wody. To prosta droga do tego, aby skóra była podrażniona i zaczerwieniona. Najlepiej skorzystać z gotowych kosmetyków przeznaczonych do depilacji lub nanieść na skórę olej kokosowy, który zapewnia poślizg i dodatkowo ochrania skórę.

Na koniec warto także wspomnieć o używaniu maszynki, która jest zardzewiała, zużyta lub źle przechowywana. W żadnym wypadku tego nie rób! Może to doprowadzić do podrażnień, ale także do zakażeń skóry. Maszynka nie powinna znajdować się także w wilgotnym środowisku, gdzie rozwijają się bakterie. Za każdym razem, gdy użyjesz maszynki, nie zapomnij także odpowiednio jej odkazić. Regularna wymiana ostrzy także jest ważna.

nogi w różowych skarpetach wystają przez okno
fot. Pexels

Jak golić włoski na nogach?

Choć może niektórym wydawać się to nienaturalne, to nogi goli się z włosem, czyli z góry na dół. Oczywiście można golić pod włos i faktycznie skóra będzie idealnie gładka, ale jest wówczas zdecydowanie bardziej narażona na podrażnienia. Nie śpiesz się, poświęć na to dłuższą chwilę. Najlepiej golić nogi tuż przed snem, a rano przed goleniem wykonać peeling. Po zakończeniu depilacji trzeba nawilżyć skórę, dzięki czemu zmniejszysz podrażnienia i szansę na to, że włoski będą wrastać w skórę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here