Impreza tematyczna lata 80.
fot. unsplash

Impreza tematyczna lata 80 to genialny sposób na to, aby miło spędzić czas z bliskimi. To także dobra okazja do tego, aby wykazać się nie lada kreatywnością, a pole do popisu jest naprawdę spore. Po pierwsze stroje, po drugie muzyka, a po trzecie menu i dekoracje. Jak zorganizować domówkę z największymi hitami z lat 80?

Spis Treści

Czym się charakteryzowały lata 80?

Jeśli chodzi o modę, panowało przeświadczenie, że im bardziej kolorowo, tym lepiej. Modne były barwne legginsy, do tego burza włosów, cienie do powiek o intensywnych odcieniach, ale także luźne dżinsy, a do tego kurtki oversize. Ci, którzy kochali sport, bardzo często zakładali legginsy, a do tego neonowe body. Nie można było zapomnieć także o opasce na włosy! Czarna ramoneska także była w trendach, a do tego spodnie wąskie w pasie. Dlatego tym łatwiej będzie zorganizować Ci przebranie na imprezę tematyczną lat 80, ponieważ wiele z tych rzeczy znów jest na czasie!

biała kaseta na pomarańczowym tle
fot. unsplash

Impreza tematyczna lata 80. – na co postawić?

Łatwo pójść o krok za daleko i sprawić, aby spotkanie miało charakter prześmiewczy. Linia jest naprawdę bardzo cienka i lepiej jej nie przekraczać. Odpuść sobie przerysowane zachowanie, zbyt mocny makijaż czy śmieszne swetry z napisami, które sugerują, że chodzi o lata osiemdziesiąte.

Jeśli chodzi o szybkie przekąski na imprezę, nie może zabraknąć nieśmiertelnych paluszków włożonych w szklanki, a do tego krakersy. Jeśli chodzi o ciepłe potrawy, to z całą pewnością musi pojawić się fasolka po bretońsku z chlebem, do tego talerz wędlin przystrojonych cebulką i pomidorkiem, a także zestaw sałatek. Dla tych bardziej wymagających na stole powinien znaleźć się śledzik. Co do trunków, stawialibyśmy na drinki bezalkoholowe i popularne w tamtym czasie oranżady.

różne kasety położone jedna na drugiej obok małego kaktusa w doniczce
fot. unsplash

A co z muzyką?

Na pewno to jeden z tych elementów, który musi być na każdej imprezie! Nie możesz jednak pozwolić na to, aby na tematycznym party pojawiły się nagle współczesny hity. Muzyka musi być w klimacie dawnych lat! Jednak to nie jest jedyny wymóg. Powinna być skoczna, ale na zmianę powinny polecieć tak zwane „wolne”, które na szkolnych dyskotekach w latach osiemdziesiątych robiły furorę. Największe hity z lat 80 – to jest to, czego Twoi goście będą potrzebować. Nie zapomnij się zorganizować 🙂

Nie zamykaj się jednak tylko na jeden okres w historii. Możesz zrobić imprezę tematyczną lata 90, lata 70 czy 60! Być może któryś czas w szczególności przypadł Ci do gustu i chcesz przenieść klimat tamtych lat do współczesności?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here