Jak zorganizować domówkę
fot. pxfuel

Jak zorganizować domówkę, aby Twoi goście mówili o niej jeszcze kilka tygodni po jej zakończeniu? Przede wszystkim postaw na jakość, a sam zobaczysz, jakie efekty to przyniesie. Postaraj się zrobić coś niezapomnianego i nie powielaj schematów, które zobaczyłeś u kogoś. Bądź wyjątkowy!

Spis Treści

Zaszalej, ale miej wszystko pod kontrolą

Na samym początku zrób listę gości, ponieważ dzięki niej będziesz wiedział, w którą stronę iść, jeśli chodzi o temat przewodni, zabawy lub zakup alkoholu. Według zasad savoir-vivre nie powinno się sprawiać, że ktoś z gości w jakikolwiek sposób może poczuć się źle (nie żartuj z jego uczuć, wyznania i pochodzenia). Dlatego też warto skonfrontować temat imprezy z listą gości – to uchroni Cię przed sromotną klęską. Także Tobie jako gospodarzowi powinno przede wszystkim zależeć na tym, aby wszyscy czuli się komfortowo. Ty znasz każdego z nich, dlatego do Ciebie powinno należeć to, aby usadzić gości tak, aby nie doszło do nieporozumień. Jak tego uniknąć? Skorzystaj z winietek i po kłopocie!

konfetti w mieszkaniu
fot. pxfuel

Jak zorganizować domówkę? 5 sprawdzonych porad

Wszystko zależy od tego, jakiego typu będzie to domówka. Osiemnastka? Sylwester? A może impreza tematyczna lata 90? Dlaczego to takie istotne? Dzięki temu wiesz, w którą stronę iść z dekoracjami, trunkami i muzyką.

  1. Muzyka. Tego nie powinno zabraknąć, jeśli chcesz, żeby ludzie się wyluzowali. Przygotuj wcześniej playlistę z kawałkami, które dobrze Wam się kojarzą. Jeśli to np. impreza tematyczna, przygotuj piosenki z danej epoki
  2. Dekoracje. W tym przypadku bardzo pomocne są lumpeksy, w których możesz znaleźć wiele ciekawych kąsków. Może przygotujesz ubrania na bal przebierańców, wrzucisz do kufra w przedpokoju i poprosisz, aby każdy z gości się przebrał?
  3. Przekąski na imprezę. Nikt nie mówi, że masz przygotować coś wyszukanego, ale chodzi o to, aby na stole nie pojawiły się same paluszki 😂 Możesz dokupić czipsy, ale prosto robi się malutkie kanapki, koreczki i sałatki – skorzystaj z tego!
  4. Dobre towarzystwo. To jest chyba najważniejszy punkt! Dobierz ludzi tak, żeby się ze sobą dobrze bawili. To nie będzie aż takie trudne, ponieważ Ty ich wszystkich znasz – w końcu macie miło spędzić czas, a nie się ze sobą męczyć, prawda?
  5. Zabawa. Możecie postawić tylko na tańce, ale coraz częściej na domówkach pojawiają się gry imprezowe. To nie tylko planszówki, ale także zabawy z alkoholem w tle – oczywiście tylko osób pełnoletnich!
alkohol
fot. pxfuel

Lubicie robić domówki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here