Jak przetrwać kryzys w związku
fot. Pexels

Jak przetrwać kryzys w związku? Na pewno to pytanie pojawia się przed każdym, kto nagle czuje się nie dość kochany. W głowie pojawia się cała masa pytań, na które niestety ciężko znaleźć samodzielnie odpowiedzieć. Najlepiej byłoby nigdy nie zastanawiać się nad tym, ale życie wygląda zupełnie inaczej.

Spis Treści

Ile trwa okres zakochania?

Mówi się, że gdy na pierwszej randce już czuć motylki w brzuchu, ta chemia niestety szybko wygaśnie. Ciężko ocenić, ile w tym prawdy, ale zdecydowanie warto zwracać uwagę na to, czy relacja nie rozwija się zbyt szybko. To na początku może wydawać się piękne niczym komedia romantyczna, ale warto bardziej stąpać po ziemi niż później czuć rozczarowanie. Czy zatem istnieje sposób na idealny związek? Z całą pewnością, ale bardzo ciężko go stworzyć, ponieważ wymaga wiele wysiłku.

kobieta w spiętych włosach leży na łóżku u czyta książkę
fot. Pexels

Jak przetrwać kryzys w związku?

Liczy się przede wszystkim rozmowa i artykułowanie swoich potrzeb. Nikt nie jest w stanie czytać w myślach, a jasno postawiony komunikat potrafi wiele zmienić. Jednak nie tylko mówmy o tym, czego oczekujemy, ale także o tym, co się zmieniło, jak wyglądała relacja na początku. Starajmy się zawsze w spokoju wysłuchać, a nie tylko mówić.

Nie popadajcie w rutynę! To także bardzo istotne, zwłaszcza, gdy razem mieszkacie. Zacznijcie robić coś inaczej niż do tej pory, a zobaczycie, ile przyniesie Wam to radości. Odkryjcie siebie na nowo, a będzie to bardzo atrakcyjne!

Nie nakręcaj się! Jeśli wiesz, że coś Ci nie pasuje w zachowaniu partnera lub partnerki, nie myśl ciągle o tym, ale staraj się dostrzegać zalety, które sprawiły, że jesteście razem.

kobieta w ciemnych włosach i jasnej kurtce dotyka się klatki piersiowej
fot. Pexels

Jakie są przyczyny kryzysu w związku?

Z całą pewnością w grę wchodzi szara codzienność, która skutecznie zabija romantyzm. Zamiast romantycznej kolacji w każdą sobotę, wielkiego wyjścia raz na jakiś czas i spektakularnych walentynek jest pranie, porządki i kłótnia o wolną łazienkę. Do głosu dochodzą także zmartwienia, którymi nie dzielimy się w początkowej fazie relacji. Z czasem na więcej sobie pozwalamy i dzielimy się z drugą połówką problemami, a także zwiększamy swoje oczekiwania. Nie celebrujemy już tak chwil jak rocznice ślubu i nie wkładamy dużo wysiłku w długoletni związek, ponieważ… już go mamy. To niestety jest błąd, który najczęściej prowadzi do kłótni, a w dłuższej perspektywie do rozstania. Czasem wystarczy randka w domu, aby na nowo rozbudzić ogień!

A czy Ty wiesz, jak dbać o związek?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here