winietki
fot. piqsels

Winietki to w aktualnych trendach ślubnych bardzo modny dodatek. Nanosi się na nie imiona i nazwiska zaproszonych gości i umiejscawia przy konkretnym stole. Okazuje się, że kapitalnie sprawdzają się także w czasie wszelkiego rodzaju imprez okolicznościowych.

Spis Treści

Winietki nie tylko na przyjęciu ślubnym

Oczywiście większość z nas zna tę praktykę z wesel, ale można stosować ją także w innych sytuacjach. Najczęściej tam, gdzie będzie większa grupa osób, która wcześniej nie miała okazji się poznać. Dzięki takiemu zabiegowi unikniesz niezręczności i rozsadzisz gości tak, jak tego oczekujesz. Tak, jest to nieco egoistyczne podejście, ale to w końcu Twoje urodziny/rocznica/osiemnastka/komunia Twojego dziecka/impreza tematyczna lata 90 etc. Ułatwiajmy sobie życie!

Warto zdecydować się na winietki, które kolorem będą korespondować z resztą dodatków, które na tę okazję wybrałeś. Zaproszenia ślubne powinny być w tym samym kolorze! Jeśli robisz wesele w stylu boho, wesele glamour lub wesele romantyczne, musisz także pamiętać o tym, aby wszystko ze sobą tworzyło spójną całość. Nie kieruj się jednak tylko modą, ponieważ ona przemija. Skup się na tym, co Tobie się podoba.

stół na ślubnym przyjęciu
fot. pexels

Czy goście lubią winietki?

Pani Renata, która na co dzień pracuje w sklepie z zaproszeniami, mówi o doświadczeniach jej klientów.

Niektórzy goście nie są zadowoleni z faktu, że nie będą siedzieć obok ulubionego wujka lub szwagra, którego znają od małego. Jednak z biegiem trwania przyjęcia przestaje im to przeszkadzać i bawią się tak, jakby tych winietek nie było. Obecnie większość młodych par korzysta z tej opcji, ponieważ to prowadzi do tego, że organizacja jest na wyższym poziomie i nie ma niepotrzebnego zamieszania już na samym początku przyjęcia. Lepiej unikać tak niezręcznych sytuacji, które mogą sprawić naprawdę spore zamieszanie. W końcu ten dzień ma być wyjątkowy i niezapomniany. Niepotrzebne są dodatkowe zmartwienia, a dzięki winietkom, których koszt nie jest duży, wprowadza się w czasie przyjęcia porządek

weselny stół
fot. pixabay

Ściśle określone reguły

Oczywiście to też nie jest tak, że para młoda rozsadzi sobie gości tak, jak sobie tego zażyczy. Teoretycznie tak, ale w praktyce powinni trzymać się zasad savoir-vivre, które jasno mówią o tym, jak wygląda hierarchia zebranych osób w czasie uroczystości. Warto o tym także pamiętać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here