impreza urodzinowa
fot. pxfuel

Osiemnastka to jedna z najważniejszych imprez w życiu. Już dłużej nie jesteś dzieckiem, a dorosłym człowiekiem, który może pochwalić się dowodem osobistym! Jak uczcić ten moment i co zrobić, aby o imprezie jeszcze długo mówili Twoi znajomi? Kilka porad nie tylko dla solenizantów, ale także dla rodziców.

Spis Treści

Wyjątkowe przeżycie

Na samym początku należy zadać sobie pytanie czy ma to być impreza w lokalu, czy w domu. Jeśli decydujesz się na osiemnastkę w sali, na Twoich barkach spoczywa znacznie więcej obowiązków.

Osiemnastka w sali

Musisz od razu określić, jakim budżetem dysponujesz, aby po drodze nie pojawiły się ukryte koszta. Później musisz się zdecydować, czy impreza urodzinowa będzie obejmować także jedzenie, czy decydujesz się tylko na samą „dyskotekę”.

Załóżmy, że chcesz zapewnić gościom poczęstunek. Musisz dowiedzieć się znacznie wcześniej niż planujesz imprezę, jakie miejsce będzie mieć wolną datę. Jeśli już to wszystko będzie zarezerwowane, ceny ustalone, czas zabrać się za muzykę. Czy ktoś sobie wyobraża 18-tkę bez tego?! Wbrew pozorom dj wcale nie bierze tak mało… Z tego też powodu ostatnimi czasy modne stało się wspólne organizowanie osiemnastki przez kilka zaprzyjaźnionych osób. Takie wydatki jak dekoracje, alkohol zakupiony w hurcie czy dj dzielą się wówczas na trzy lub cztery osoby. Jeśli taką opcję wybieracie, nie zapomnijcie zakupić winietek, aby goście wiedzieli, gdzie mają usiąść!

Osiemnastka w domu

Jak zorganizować domówkę? Teoretycznie nie jest to takie trudne, ale w praktyce niestety wymaga dobrej logistyki. Przede wszystkim musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy rozdzielasz rodzinę i znajomych. Jeśli tak, będziesz musiał robić spotkanie w domu dwa razy – czyli czekają Cię dwukrotne przygotowania. Kwestia numer dwa – goście. Mieszkanie czy dom nie pomieszczą tyle osób, ile zaprosiłbyś do lokalu, dlatego musisz zrobić selekcję, z której wyłonisz najbliższe Ci osoby. To jest dość problematyczne, ponieważ niektórzy mogą czuć się urażeni, gdy nie dostaną zaproszenia… Jakie są plusy imprezy w domu? Nie musisz angażować się zbyt mocno w muzykę, ponieważ wystarczy muzyka z Internetu. Do tego jedzenie także nie musi być zbyt wymagające. Wystarczą przekąski na imprezę, zimne napoje, alkohol, gry imprezowe i możesz być pewien, że wszystko się uda!

Osiemnastka
fot. flickr

Osiemnastka z perspektywy gościa. Co kupić?

Nie wpadaj w panikę, jeśli nie stać Cię na coś drogiego. Jeśli to prezent na urodziny dla koleżanki, możesz jej kupić biżuterię, ciekawą książkę, zaprosić na kolację, ale też nie bój się zrobić coś samodzielnie. Kosmetyki DIY od kilku lat stały się bardzo popularne. Możesz zrobić peeling kawowy, który ładnie zapakujesz. Do tego możesz dodać mydło DIY lub świeczkę DIY. Pamiętaj, że jeśli ktoś Cię zaprasza na osiemnastkę, nie robi tego, ponieważ liczy, że dasz mu drogi prezent. Chodzi o to, aby świętować w gronie bliskich osób. Problematyczne mogą okazać się śmieszne prezenty, ponieważ nie wszyscy mamy podobne poczucie humoru. Ponadto nie decyduj się na męski taniec erotyczny. Zachowaj to na inną okazję 😊

Jak się ubrać na osiemnastkę?

Zasady savoir-vivre nie odnoszą się stricte do tej imprezy, ale mówią dość ogólnie o kwestiach ubioru na imprezę urodzinową. Wszystko oczywiście zależy od tego, czy wybierasz się na elegancką kolację do restauracji, do klubu czy na spotkanie rodzinne. Bez żadnego problemu możesz założyć sukienkę z sieciówki. Możesz także zdecydować się na białą damską koszulę, do której założysz luźne dżinsy, obcisłą spódnicę, a nawet skórzane spodnie. Jeśli wiesz, że osiemnastka będzie mieć charakter bardziej oficjalny, postaw na małą czarną sukienkę, która zawsze się sprawdza.

toast urodzinowy
fot. piqsels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here