ramoneska na wesele
fot. pexels

Ramoneska na wesele sprawdzi się w roli narzutki dla panny młodej? Czy wypada ubrać tę część garderoby na tak wzniosłe wydarzenie? Czy według zasad savoir-vivre skórzana kurtka wpisze się w ślubny klimat? Odpowiedź nasuwa się sama… To jest Wasza uroczystość i to Wy macie czuć się dobrze. Jeśli chcecie poczuć rockowy klimat i do tego jest niezbędna wspomniana ramoneska, nie odbieraj sobie tej przyjemności. Idąc jednak tym kluczem doboru stylizacji, musicie być konsekwentni w całości – nie tylko strój, ale także wystrój sali weselnej i dekoracje ślubne.

Spis Treści

Skórzana kurtka i rockowe wesele?

Czemu nie?! Jak już wspomnieliśmy, wszystko zależy od Waszej wizji. Zakładając na wesele ramoneskę, nadaje się przyjęciu już pewien zdefiniowany charakter, który powinien być widoczny w dekoracjach, zaproszeniach ślubnych, winietkach ale i bukiecie panny młodej. Oczywistym rozwiązaniem jest dodanie czarnych elementów, ale mogą to być także srebrne dodatki, łańcuszki lub inne gadżety, które będą Wam się kojarzyć z rockiem.

bukiet weselny żółto-czerwony trzymany przez pannę młodą i pana młodego
fot. pexels

Ramoneska na wesele nie tylko dla Panny Młodej

Jeśli wesele odbywa się w chłodniejsze miesiące, a Ty nie masz w szafie odpowiedniego odzienia wierzchniego, możesz w wyjątkowych okolicznościach założyć do sukni wieczorowej ramoneskę. Jakie to są okoliczności? Na pewno nie zakładaj takiej kurtki do krótkiej mini, ponieważ wtedy będzie to niestety wyglądać nieco wulgarnie. Odpuść sobie także ramoneskę, jeśli pod spodem masz koronkową i pełną prześwitów kreację. Te dwa elementy razem także będą się „gryzły”. Jedyny typ sukienki, który wygląda naprawdę dobrze w towarzystwie skórzanej kurtki, to długa, jednokolorowa kreacja. W czasie wieczoru panieńskiego może się także okazać, że sama panna młoda wpadnie na pomysł, aby jej najbliższe druhny miały w czasie ślubu ramoneski. Nie wypada odmówić przyszłej żonie 😉

Przy okazji ramoneski zawsze jak bumerang wraca pytanie: „Czy wypada iść na wesele w czarnej sukience?”. No cóż… Zdania w tej kwestii są mocno podzielone. Jeśli Para Młoda nie będzie miała nic przeciwko, to jak najbardziej możesz pojawić się w takiej sukience na przyjęciu. Problem pojawia się niestety nie w samej zakochanej parze, a gościach, którzy o ugodzie między Tobą a Młodymi mogą nie mieć pojęcia. Jeśli wiesz, że rodziny Pary Młodej są konserwatywne, lepiej nie ryzykować i nie narażać się na nieprzychylne komentarze. Wesele to przecież czas zabawy a nie smutku!

pudrowa sukienka na kobiecie na ramionach zarzucona czarna ramoneska
fot. pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here