Lista prezentów ślubnych
fot. pexels

Lista prezentów ślubnych jeszcze kilka lat temu była uznawana za nietakt i brak znajomości zasad savoir-vivre. Dziś spojrzenie na tę kwestię się zmieniło i śmiało można powiedzieć, że dla wielu gości taka lista jest sporym ułatwieniem. O ile nie chcesz dać pieniędzy, masz gotowy pomysł na to, co kupić Młodej Parze, aby się nie zdublowało i, co najważniejsze, ucieszyło ich do tego stopnia, że będą chcieli z tego korzystać. Prezenty ślubne są w końcu dla Młodych!

Spis Treści

Czy to eleganckie narzucać komuś swoją wolę?

Na pewno myślisz o tym, czy wskazywanie komuś w bezpośredni sposób tego, co pragniesz dostać, jest właściwe i czy tak powinna zachowywać się Młoda Para. Ze spokojem możemy Cię zapewnić, że to nie jest absolutnie nic złego. To także wygoda – zarówno dla gości weselnych jak i dla Was. Oni nie muszą zastanawiać się nad tym, czy aby na pewno zestaw garnków przypadnie Wam do gustu, a Wy nie będziecie musieli rozmyślać o tym, co zrobić z czterema… zestawami garnków, które dostaniecie od różnych rodzin. Dzięki liście uda się zadowolić wszystkich i zadbać o to, aby tradycja wręczania prezentów była ciągle żywa.

Jak poinformować gości o swoich planach?

Oczywiście trzeba zrobić to stosunkowo wcześnie – tak, aby każdy mógł się odpowiednio przygotować i podjąć decyzję czy chce skorzystać z listy, czy woli ofiarować Parze Młodej kopertę. Nie możecie zapomnieć o stworzeniu takiego spisu w czasie ślubnych przygotowań. Najczęściej już w zaproszeniach ślubnych jest wstępna informacja o tym, że Para Młoda planuje zrobić listę prezentów. Jednak nie tylko taki zabieg jest popularny. Wiele przyszłych małżeństw przekazuje taką informację w czasie rozmowy telefonicznej lub osobistego spotkania w momencie przekazywania zaproszenia.

Popularnym rozwiązaniem jest stworzenie takiej listy w Internecie. Dzięki temu, że byłaby ona dostępna niemalże dla każdego, każdy z gości (anonimowo) mógłby skreślać prezent, który kupił Młodym. Dzięki temu nie dojdzie do wpadek, a przy okazji tego, że goście będą anonimowi, nikt nie będzie oceniać pod kątem tego, ile ktoś wydał na prezent. W końcu nie to jest najważniejsze w czasie ceremonii!

kartka papieru tuż obok kawy w białej filiżance i różowego bukietu
fot. pexels

Lista prezentów ślubnych – jak ją stworzyć?

Oczywiście chciałoby się na takiej liście umieścić rzeczy, które byłyby spełnieniem marzeń, ale należy podejść do tego zadania obiektywnie i tak, aby uwzględnić możliwości pieniężne gości. Na pewno w takim spisie powinny być rzeczy z niższej półki cenowej. Nie możecie oczekiwać przecież, że każdy z gości przeznaczy na Was tyle samo, co rodzice lub rodzeństwo. Jeśli szukacie inspiracji, dzielimy się z Wami spisem rzeczy, które bardzo często Młodzi wymieniają na swojej ślubnej liście:

  • blendery, miksery
  • zastawa obiadowa
  • ekspres do kawy
  • waga łazienkowa
  • zapas dobrej kawy i herbaty
  • komplet sztućców stołowych
  • elegancki zestaw pościeli
  • voucher do sklepu meblowego
  • zestaw garnków
  • odkurzacz
niebieskie pudełka z kokardami stoją na sobie a obok leży zielony bukiet z kwiatów
fot. pexels
Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala21/domains/e-warsaw.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here