lwia zmarszczka
fot. pexels

Lwia zmarszczka pojawia się na czole nieproszona i sprawia, że z kobiety o łagodnych rysach stajesz się kimś, kto ma ciągle zmartwiony wygląd. Żadna z nas przecież tego nie chce i pragnie wyglądać tak jak kiedyś. Zmarszczki z całą pewnością nie są czymś, na co kobieta czeka po przekroczeniu trzydziestki, a już na pewno uroku nie dodaje bruzda między brwiami, która sprawia, że wydajemy się ciągle na coś złe.

Spis Treści

Skąd się bierze lwia zmarszczka?

Najczęściej pojawia się w okolicy czterdziestki, gdy skóra wiotczeje, mamy coraz mniej kolagenu i napięcia w skórze. Za to, że taka bruzda pojawia się między brwiami, odpowiedzialny jest także tryb życia. Jeśli nie wiesz, jak radzić sobie ze stresem, możesz być pewna, że prędzej czy później lwia zmarszczka zagości na Twoim czole. Mają ją także zarówno mężczyźni jak i kobiety o ekspresyjnej mimice twarzy. Wpływ na pojawienie się lwiej zmarszczki mają także geny oraz to, w jaki sposób dba się o skórę. Niezbędne jest nawilżanie skóry, odpowiednia pielęgnacja twarzy, tonizowanie, demakijaż i picie regularne wody. Ważne jest także to, jak śpimy. Coś, co z pozoru wydaje się nieważne, może mieć wpływ na kondycję skóry.

zbliżenie na oczy opalonej kobiety w rozpuszczonych włosach, która ma chustę na głowie
fot. pexels

Lwia zmarszczka – jak się jej pozbyć?

Nie jest to takie proste, jakby mogło się wydawać, ale… jest możliwe! Najważniejsza w tym wszystkim jest regularność i dbanie o siebie każdego dnia. Najprościej byłoby nie marszczyć czoła, ale nie da się uniknąć wyrażania emocji, mając z tyłu głowy myśl, że może to wpłynąć na wygląd czoła. Jak zatem w inny sposób zająć się tym miejscem na twarzy? Postaw na masaż twarzy. Choć może to brzmieć banalnie, jest to czynność, która potrafi sporo zmienić w wyglądzie twarzy. Można dzięki niemu nie tylko zmniejszyć lwią zmarszczkę, ale także podnieść delikatnie policzki i kąciki ust. Najlepiej wykonywać go codziennie tuż przed snem. Kluczowe jest to, aby robić to regularnie, ponieważ tylko dzięki temu masz ogromną szansę na pozbycie się bruzdy. Najlepiej taki masaż robić przy okazji nakładania kremu lub olejku do twarzy.

Nie wolno zapomnieć także o wspomnianym nawilżaniu. Jeśli będziesz mieć suchą skórę, możesz być pewna, że zmarszczki będą bardziej widoczne, a tego przecież nie chcesz. Oczywiście poza naturalnymi sposobami są także zabiegi medycyny estetycznej, dzięki którym niemal natychmiast pozbędziesz się lwiej zmarszczki – nawet takiej, która jest bardzo głęboko. Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z botoksu, ale o tym, jaki zabieg będzie dla Ciebie bezpieczny, poinformuje Cię lekarz po przeprowadzeniu wcześniej dokładnego wywiadu. Dbanie o siebie wymaga nieco poświęceń i przede wszystkim czasu. Jednak nie zrażaj się i działaj!

brunetka w długich włosach stoi na tle różowej ściany i ma zaskoczoną minę
fot. pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here