zmarszczki
fot. unsplash

Zmarszczki niestety są nieodłącznym elementem starzenia się skóry. Pojawiają się nieproszone i bardzo ciężko się ich pozbyć. Jednak powstają nie tylko z powodu upływających lat, ale także wtedy, gdy dużo się śmiejesz lub… złościsz się nieustannie! Musisz pamiętać, że mimika twarzy ma bezpośredni wpływ na to, jak wyglądać będzie Twoja twarz. Jeśli chcesz zniwelować zmarszczki, nie przypominaj sobie o nich tylko przed wielkim wyjściem. Pielęgnację twarzy warto zacząć zanim pojawią się pierwsze, wyraźnie oznaki starzenia.

Spis Treści

Jakie są przyczyny powstawania zmarszczek?

To, jak szybko na twarzy zaczną pojawiać się ‚nieproszeni goście’, zależy od wielu czynników. Najczęściej przedwczesne zmarszczki pojawiają się, gdy:

  • masz bogatą mimikę twarzy
  • opalasz się bez filtrów i regularnie odwiedzasz solarium
  • nie odżywiasz się zbyt zdrowo
  • nie pijesz regularnie wody
  • palisz papierosy i spożywasz alkohol
  • masz złą pielęgnację twarzy – nieodpowiedni demakijaż i niedostateczne nawilżanie skóry
zdjęcie twarzy nieumalowanej kobiety z przodu
fot. unsplash

Dlaczego z wiekiem skóra się zmienia?

Za wszystko odpowiedzialna jest ilość kolagenu w organizmie. Warto zaznaczyć, że z wiekiem jest go niestety coraz mniej. Już po 25. roku życia zauważa się znaczący spadek kolagenu, co niestety przekłada się na wygląd skóry.

Zanim jednak sięgniesz po zabiegi medycyny estetycznej, warto skupić się na nieco bardziej naturalnych sposobach walki o lepszy wygląd twarzy. Okazuje się, że na wszystko jest sposób – dzięki masażowi twarzy w domu można nie tylko poprawić kontur twarzy, ale podnieść policzki, opadające kąciki ust lub zmniejszyć lwią zmarszczkę! Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie każda z nas ma czas i ochotę na to, aby codziennie wykonywać szereg czynności, które miałyby poprawić stan skóry. Co można w takim razie jeszcze zrobić, aby prezentować i czuć się lepiej?

Zmarszczki – jak z nimi walczyć?

Postaw na dobrą dietę i nie żałuj sobie, jeśli chodzi o warzywa i owoce. Staraj się odłożyć słodycze, nie pić alkoholu oraz nie palić. Zamiast tego postaw na wypicie około 10 szklanek wody dziennie. Zmiany, jakie dostrzeżesz w wyglądzie skóry, będą widoczne gołym okiem zaledwie po miesiącu regularnego spożywania wody. Nie bez powodu mówi się, że woda to życie!

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, bardzo ważne jest nawilżanie skóry, a to jest możliwe dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom do danego typu skóry. Czegoś innego będzie potrzebowała cera sucha, a na coś innego będzie stawiać posiadaczka cery tłustej. Dobrem luksusowym jest dopasowanie odpowiedniego produktu do potrzeb. Wcale nie musisz celować w najdroższe kremy z górnej półki, ponieważ tanie kosmetyki mogą sprawdzić się równie dobrze, co ich drożsi koledzy. Takim produktem jest np. olej rycynowy, który nie tylko wpływa na porost brwi lub rzęs, ale także sprawdza się w walce z płytkimi zmarszczkami.

Ważne także jest to, aby… nie żyć w stresie. Skóra jest jak papierek lakmusowy i od razu widać, jak się żyje. Nie pozwól na to, aby stres rządził Twoim życiem. Zawsze znajdź chwilę dla siebie i dbaj o to, aby mieć dobre samopoczucie. A jakie są Wasze sposoby na walkę ze zmarszczkami?

brązowe oko  w przybliżeniu
fot. unsplash

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here