Mąka ziemniaczana na włosy
fot. Pexels

Mąka ziemniaczana na włosy to idealny sposób na to, aby poskromić włosy i dogłębnie je nawilżyć. Nie musisz wydawać dużo pieniędzy, aby o nie dbać. Włosomaniaczki kochają ten trik i stosują go od lat, ale dopiero od niedawna stał się popularny.

Spis Treści

Jakie właściwości ma mąka ziemniaczana?

Mąka ziemniaczana to inaczej skrobia ziemniaczana, która z reguły sprawdza się w kuchni, ale tym razem skorzystasz z babcinego sposobu dbania o włosy z wykorzystaniem wspomnianej mąki. Przede wszystkim ten produkt wygładza, nadaje miękkości i nabłyszcza włosy. Sprawdza się także w sytuacji, gdy nie wiesz, jak pozbyć się rozdwojonych końcówek. Lista plusów jest tak długa, że grzechem byłoby nie skorzystać z tej pielęgnacji włosów.

uśmiech narysowany na blacie z rozsypanej mąki
fot. Pexels

Maska z mąki ziemniaczanej – jak zrobić?

Dwie łyżki maski do włosów wymieszaj dokładnie z łyżeczką mąki ziemniaczanej. Teraz czas na magię! Wiele osób stosuje maskę tuż po zastosowaniu szamponu rypacza. Wetrzyj ją dokładnie we włosy, zaczynając od około 15 cm od nasady. Szczególnie mocno skup się na końcówkach włosów, tak jak robisz to przy olejowaniu włosów czy botoksie na włosy. Po upływie około 30 minut spłucz maskę obficie wodą.

Pamiętaj jednak, że wiele zależy od tego, jakie masz włosy. Jeśli są oporne i suche, możesz dopasowywać dowolnie proporcje maski do swoich potrzeb. To nie są sztywne ramy, których masz się bezwględnie trzymać.

kobieta z mokrą głową w myjce fryzjerskiej
fot. Pexels

Mąka ziemniaczana na włosy – efekty

Efekty, które osiągniesz dzięki regularnemu stosowaniu, są kapitalne! Już po pierwszym razie widać różnicę, ale z czasem zobaczysz, że włosy są tak lśniące i gładkie, że nie będziesz musiała wykonywać np. laminowania włosów w domu! Domowe SPA z mąką ziemniaczaną w roli głównej możesz urządzać sobie raz w tygodniu. Dzięki temu zadbasz odpowiednio o włosy, a także ich zbytnio nie obciążysz. Na końcówki tuż przed myciem włosów możesz nałożyć olej kokosowy lub olej rycynowy.

Mąka ziemniaczana w kosmetyce

Skrobia sprawdzi się nie tylko w dbaniu o włosy, ale wiele pań stosuje ją jako puder na twarz (wiesz, jak nakładać sypki puder?), ale trzeba uważać, aby z nim nie przesadzić.

Wiele osób ceni sobie także mąkę ziemniaczaną jako… suchy szampon. Jednak zaleca się, aby nie stosowały go brunetki, ponieważ produkt jest widoczny później na włosach.

Kolejny sposób na wykorzystanie mąki jest dość kontrowersyjny, ale wiele pań sobie go chwali. Okazuje się bowiem, że krem wymieszany dokładnie ze skrobią tworzy na twarzy pewnego rodzaju naturalny filtr! Skóra jest aksamitnie gładka i nie widać na niej żadnych niedoskonałości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here