Jak dbać o brwi
fot. Pexels

Jak dbać o brwi w domu? Czy lepiej korzystać z pomocy kosmetyczek? Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, nigdy nie omijaj brwi w pielęgnacji twarzy. Jeśli chcesz, aby Twoje spojrzenie było wyraziste, a włoski lśniące i długie, zadbaj odpowiednio o brwi. Jak się do tego zabrać? Na co postawić?

Spis Treści

Pielęgnacja brwi w domu

Wcale nie musisz wydawać dużo pieniędzy na to, aby zadbać o brwi. Tanie kosmetyki sprawdzą się w tym przypadku tak samo dobrze jak te z najwyższej półki. Z reguły włoski w tym miejscu na twarzy traktuje się po macoszemu i dopiero gdy zaczynają wypadać, kobieta zaczyna reagować. Lepiej działać prewencyjnie i dużo wcześniej zadbać o odpowiednie nawilżenie i regenerację.

Mówi się, że brwi stanowią ramę dla oczu i coś w tym jest! Zawsze warto zadbać o to, aby właśnie ta rama była starannie przygotowana – nie tylko na wielkie wyjście, ale także w sytuacji, gdy chcesz osiągnąć naturalny look.

zbliżenie na twarz kobiety od góry
fot. Pexels

Jak dbać o brwi w domu?

W drogeriach aż roi się od propozycji produktów dedykowanych stricte pielęgnacji twarzy, a dokładniej brwi. My dziś jednak przekonamy Cię, że równie dobrze możesz zadbać o to w domowym zaciszu.

  • Olej rycynowy – to chyba najbardziej znany urodowy trik, jeśli chodzi o brwi. Z reguły zaleca się wcierać olejek na noc i powtarzać tę czynność codziennie lub dwa razy dziennie przez dwa tygodnie. Efekty widoczne gołym okiem!
  • Właściwy demakijaż – móże wydawać się to dziwne, ale makijaż brwi, który nie zostanie zmyty tuż przed snem, niepotrzebnie obciąża delikatne włoski, które mogą przez to częściej wypadać
  • Dieta – dlaczego o tym piszemy? Brwi są tak samo włosami jak np.: te na głowie i poprzez pełnowartościowe posiłki możesz zadbać o to, aby brwi były lśniące i wytrzymałe
  • Okłady – sposób, który znały nasze babcie! Szczególnie warto pochylić się nad okładami z pokrzywy, które potrafią zdziałać cuda. Jeśli nie masz natomiast pokrzywy w swoim domu, możesz skorzystać z kawy lub zielonej herbaty
  • Peeling do brwi – to miejsce tak samo jak każde inne wymaga regularnego dbania o nie. Warto co jakiś czas wykonać peeling kawowy z kilkoma kroplami oleju rycynowego
uśmiechnięta kobieta stylizuje brwi szczoteczką
fot. Pexels

Czym stylizować brwi?

Po udanej pielęgnacji brwi warto przejść do stylizacji. W tym aspekcie jest pełna dowolność. Są takie panie, dla których malowanie brwi kredką to udręka, a cenią sobie cienie. Z kolei jeszcze inna grupa lubi kredki do brwi i żele, które tylko delikatnie podkreślają włoski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here